środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

CBA bada budowę sieci internetowej

08.12.2016 10:11 | 3 komentarze | acz

Kilkanaście osób usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym wyłudzania środków z Unii Europejskiej w ramach budowy sieci internetowej.

CBA bada budowę sieci internetowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podało tvp.info, śledztwo dotyczy 12 projektów budowy sieci szerokopasmowej. Firmy miały wystawiać zawyżone faktury, a budowa internetu szerokopasmowego była często fikcją. Przedsiębiorcy mieli tworzyć fikcyjne dokumenty po to, by bezpiecznie rozliczyć dotację.

- W związku z informacjami medialnymi, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach potwierdza, że pod nadzorem tut. Prokuratury prowadzone jest śledztwo dotyczące poświadczania nieprawdy, co do okoliczności mających znaczenie prawne w fakturach VAT dokumentujących zdarzenia gospodarcze - wyjasnia prokurator Joanna Smorczerwska z Prokuratury Okregowej w Gliwicach.

Postępowanie zwiąane jest z podejrzeniem wyłudzenia dotacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dotyczącego budowy sieci internetowej - „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili”. - Jak dotychczas ustalono podmioty objęte postępowaniem ubiegały się bądź uzyskały łącznie wsparcie finansowe w kwocie około 60 mln złotych. Postępowanie zostało powierzone do prowadzenia Delegaturze CBA w Katowicach. Obecnie w sprawie podejrzanych jest 14 osób. Z uwagi na charakter śledztwa, wykonywane czynności procesowe prokuratura nie udziela żadnych dodatkowych informacji o szczegółach postępowania - wyjaśnia prokurator.