Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Trzecia karetka dla szpitala

07.12.2016 19:00 | 11 komentarzy | mak

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach wzbogaci się o kolejną nową karetkę. Tym razem pojazd będzie zakupiony głównie ze środków wojewody śląskiego.

Trzecia karetka dla szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W połowie listopada wojewoda śląski podjął decyzję, że przykaże w formie dotacji 400 tys. zł na zakup ambulansu sanitarnego dla szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Szybko została uruchomiona procedura przetargowa związana z zakupem. Czas miał w tym wypadku duże znaczenie, bo dotacja musi być rozliczona do końca roku. – Były więc obawy, czy postępowanie powiedzie się i czy uda się zakupić ambulans – mówił na konferencji prasowej starosta Ireneusz Serwotka.

Już wiadomo, że procedura zostanie sfinalizowana i szpital wzbogaci się o nowy ambulans marki mercedes. Koszt karetki to 431 tys. zł (z czego 400 tys. zł pochodzi z dotacji wojewody, a 31 tys. zł ze środków własnych szpitala).

Nowy ambulans uzupełni i unowocześni tabor pogotowia ratunkowego. Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich miesięcy to już trzeci nowy ambulans, który wzbogaci flotę szpitala. Zakup dwóch poprzednich karetek częściowo sfinansowały lokalne samorządy. – Cieszymy się, że odkąd podjęliśmy działania związane z poprawą działalności naszej placówki medycznej, będzie to już trzecia karetka, która zasili mocno wyeksploatowany do tej pory tabor – dodał wicestarosta Grzegorz Kamiński.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski