Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Kultura

Wciąż można kupić bilety na Gwiazdkę Serc 2016. Koncert już w piątek

07.12.2016 17:26 | 0 komentarzy | ż

Popisy wokalne, instrumentalne i taneczne oraz skecze i wiersze, a wszystko w wykonaniu ponad 20 artystów - tak w uproszczeniu prezentuje się program tegorocznej „Gwiazdki Serc”. Organizatorzy charytatywnego koncertu odliczają godziny do jego rozpoczęcia. XVI odsłona wydarzenia odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury już w najbliższy piątek, 9 grudnia. Początek koncertu „Zgrana paka spod trzepaka” o godz. 18.00. Wciąż można kupić jeszcze bilety- cegiełki; dochód z ich sprzedaży trafi do potrzebujących.

Wciąż można kupić bilety na Gwiazdkę Serc 2016. Koncert już w piątek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od szesnastu lat osobowości raciborskiej polityki, biznesu i sportu prezentują swoje umiejętności artystyczne podczas charytatywnych koncertów „Gwiazdka Serc”. Mottem tegorocznego wydarzenia jest hasło „Zgrana paka spod trzepaka”. Dla starszych widzów będzie to zatem sentymentalna podróż w przeszłość, a dla młodszych - okazja by poczuć atmosferę minionych dekad. Podczas piątkowego koncertu nie zabraknie także odniesień do teraźniejszości i najnowszych przebojów.

Skecze, piosenki, wiersze, popisy instrumentalne i taneczne - program jest bardzo różnorodny! Koncert poprowadzą Wicestarosta Raciborski Marek Kurpis i Mariusz Kaleta, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku. Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpi ponad 20 solistów i grup nie tylko z Polski!

Każdy zakupiony bilet wstępu na „Gwiazdkę Serc” jest jednocześnie cegiełką, gdyż dochód uzyskany z koncertu zostanie przeznaczony potrzebującym. Środki z ubiegłorocznego wydarzenia (w wysokości ponad 31 tys. złotych) zostały przekazane m.in.: na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich szkół podstawowych, na organizację obozu sportowego – kondycyjnego dla Zespołu Szkół Specjalnych, zabiegi rehabilitacyjne dla wychowanków szkół i przedszkoli z Raciborszczyzny i powiatów ościennych, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM” na wyposażenie sali do terapii i zabawy dla dzieci z autyzmem, stypendia za dobre wyniki w nauce otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu.

Organizatorem „Gwiazdki Serc” jest Raciborska Izba Gospodarcza. Koncert „Zgrana paka spod trzepaka” rozpocznie się 9 grudnia br, o godz. 18.00. Bilety-cegiełki w cenach od 20 do 50 złotych. można nabyć w biurze RIG, przy ul. Stefana Batorego 7 (I piętro, naprzeciw Urzędu Miasta Racibórz).

źródło: RIG

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.