Piątek, 25 września 2020

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Nie tylko kotły. Rafako i Ensol będą współpracować

07.12.2016 11:04 | 0 komentarzy | żet

Ensol to raciborska firma zajmująca się produkcją paneli solarnych dla takich potentatów jak Viessmann czy Brass. Rafako to uznany w Europie producent kotłów dla energetyki oraz instalacji oczyszczania spalin. Władze obu spółek postanowiły zaciśnić współpracę, licząc na wzejmne korzyści.

Nie tylko kotły. Rafako i Ensol będą współpracować
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 grudnia Ensol i Rafako zawarły porozumienie o współpracy. Kontakty z klientami na cały świecie oraz potencjał do realizacji wspólnych projektów badawczych to główne korzyści, których spodziewają się sygnatariusze porozumienia*. - Będziemy naprawdę dobrym, znanym w branży partnerem - powiedział prezes Ensolu Roman Majnusz do prezes Rafako Agnieszki Wasilewskiej-Semail tuż po podpisaniu umowy.

Zarząd Rafako rozważa rozpoczęcie projektu badawczego, którego partnerem mógłby być raciborski producent paneli solarnych. Jednym z jego elementów mają być nowe rozwiązania służące magazynowaniu energii. Niewykluczone, że obie firmy postarają się o środki zewnętrzne na prowadzenie stosownych badań.

Obu stronom zależy również na referencjach, które będą mogły sobie wystawiać. - Będziemy mogli wchodzić na wszystkie rynki - dodaje A. Wasilewska-Semail.

Więcej o porozumieniu zawartym przez zarządy Rafako i Ensolu w kolejnym wydaniu Nowin Raciborskich (13.12.2016).


Ze strony Ensolu dokument podpisał prezes zarządu Energetyki Solarnej Ensol Roman Majnusz, ze strony Rafako sygnatariuszami porozumienia byli prezes Rafako Agnieszka Wasilewska-Semail i wiceprezes Tomasz Tomczak.