środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Gimnazjum nr 7 Szkołą Promującą Zdrowie

06.12.2016 06:59 | 0 komentarzy | kama

W Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i dbałości o kondycję zawsze było istotnym elementem edukacji. Dlatego cała szkolna społeczność w 2014 roku podjęła decyzję o przystąpieniu do projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie.

Gimnazjum nr 7 Szkołą Promującą Zdrowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W roku szkolnym 2014/ 2015 rozpoczęto okres przygotowawczy, w czasie którego na podstawie ankiet i obserwacji  dokonano diagnozy wstępnej potrzeb i zasobów uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Określono, w obrębie jakich obszarów związanych ze zdrowiem powinno się podjąć działania, których skutkiem będą pozytywne zmiany.

Opracowany został program pt. „Żyj zdrowo i sportowo”,  w ramach którego W szkole odbywały się liczne konkursy. Były spotkania z dietetyczkami, żywe lekcje biologii, sadzenie drzewek, wzbogacanie szkolnej oranżerii o nowe rośliny. Do wielu akcji zapraszano rodziców uczniów, którzy wzięli udział np. w konkursie kulinarnym. Przygotowano warsztaty o odżywianiu dla przedszkolaków. Uczono się, jak żyć zdrowo i aktywnie.

Zwieńczeniem wszystkich starań była wyjątkowa uroczystość, jaka odbyła się 15 listopada, podczas której dyrektor Krzysztof Zaik odebrał Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wręczyła go Barbara Dobias-Mola, która jest  Wojewódzkim Koordynatorem projektu.  Otrzymanie Certyfikatu jest dla szkoły nie tylko ogromnym wyróżnieniem, ale także dużym zobowiązaniem, że działania w zakresie promowania zdrowia we wszystkich jego aspektach będą kontynuowane.

oprac.kama