środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Zbiornik Racibórz pod lupą NIK, po raz ósmy...

02.12.2016 19:00 | 0 komentarzy | żet

Gigantyczny "Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry" jest hamowany przez opóźnienia w budowie Zbiornika Racibórz - twierdzą inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli i wymieniają grzechy popełnione przy realizacji tej inwestycji.

Zbiornik Racibórz pod lupą NIK, po raz ósmy...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyniki tegorocznej kontroli pokazały, że w stosunku do 2013 r. nastąpił postęp w realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry. Do końca 2015 roku przebudowano 60 km wałów przeciwpowodziowych i 14 przepustów wałowych, wybudowano wrocławski węzeł wodny oraz nowe Nieboczowy.

- Niestety w 2015 r. nie udało się rozwiązać problemów i wyeliminować nieprawidłowości przy budowie Zbiornika Racibórz - kluczowej inwestycji dla realizacji całego Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry - wskazują autorzy projektu NIK i dodają, że obecnie przewidywany termin oddania Zbiornika Racibórz to 2020 rok.

Dotychczasowe opóźnienia budowy Zbiornika Racibórz spowodowały wzrost kosztów inwestycji z 505 mln euro do 772,6 mln euro. Różnica 267,6 mln euro będzie musiała zostać pokryta ze środków budżetu państwa.

Więcej informacji TUTAJ.