Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Dołóż się do budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku

01.12.2016 08:38 | 1 komentarz | pm

W najbliższych dniach odbędzie się kolejna zbiórka na budowę hospicjum.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie organizuje kolejną kwestę na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Zbiórka odbędzie się na terenie hipermarketu Tesco, przy ul. Żorskiej 2 w Rybniku, w dniach 2, 3 i 4 grudnia. W pasażu handlowym obok kas wolontariusze fundacji będą zachęcać klientów sklepu do finansowego wsparcia inicjatywy budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

O tym, jak potrzebna jest taka inwestycja, mówi Sylwia Figura, prezes Fundacji Puls-Med „Blisko Ciebie”. – W opiece nad osobami w stanie terminalnym przychodzi taki moment, że pomoc udzielana w domu nie wystarcza. Potrzebne jest całodobowe zabezpieczenie z udziałem personelu medycznego, co jest możliwe tylko w formie stacjonarnej. Nie każdy dostrzega skalę problemu. Niestety, oczy otwierają się nam wtedy, gdy sami stykamy się z poważną chorobą wśród najbliższych. Trudności ze znalezieniem odpowiedniej pomocy to dodatkowe źródło zmartwień dla chorego i jego rodziny. Widzimy ludzką bezsilność każdego dnia, dlatego podjęliśmy się budowy hospicjum, żeby takich dramatów było jak najmniej – twierdzi Sylwia Figura.

Zbiórce pieniędzy będzie towarzyszyć akcja „Świąteczna Paczka dla Seniora". Jej celem jest pozyskanie produktów spożywczych, które zostaną przekazane potrzebującym pacjentom hospicjum domowego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

CO:
zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku

KIEDY:
2 grudnia (piątek) w godzinach 15.00 – 19.00
3 i 4 grudnia (sobota i niedziela) w godzinach 10.00 – 18.00

GDZIE:
hipermarket Tesco, ul. Żorska 2 w Rybniku

KTO:
Fundacja Puls-Med „Blisko Ciebie” z Rybnika
www.fundacja-pulsmed.pl

KONTAKT:
telefon 32 42 40 620 lub 785 565 001