Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Czy stać nas na zieloną choinkę? Kto nie chce druciaka w Raciborzu

29.11.2016 19:00 | 2 komentarze | ma.w

Szef komisji gospodarki Marcin Fica domaga się od prezydenta Lenka postawienie w centrum tradycyjnej choinki. Z dezaprobatą traktuje metalową konstrukcję przy ul. Wojska Polskiego.

Czy stać nas na zieloną choinkę? Kto nie chce druciaka w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ozdoby świąteczne są w tym roku skromniejsze niż wcześniej, bo radni przed rokiem zmniejszyli budżet na ich zakup. Pieniądze przeznaczono na potrzeby pomocy społecznej, z ukierunkowaniem na dzieci. Tymczasem gdy Racibórz przystrojono, niektórym członkom rady wydaje się, że jest za skromnie. Tradycyjnej, zielonej choinki domaga się od włodarza radny jego koalicji - Marcin Fica. - Czy nas nie stać na choinkę? - pytał go na listopadowym posiedzeniu komisji budżetu. Druciak na skwerze przy ul. Wojska Polskiego nie podoba się ani jemu, ani Michałowi Wosiowi. Ten ostatni jest zwolennikiem zielonego drzewka na rondzie przy Moście Zamkowym. Okazuje się, że choinka tam rośnie, tylko powoli. Prezydent Mirosław Lenk skomentował dyskusję w tym temacie z dozą ironii: trzeba będzie wyrżnąć jakieś duże drzewo.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

Były radny Raciborza, były wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik ministra Zbigniewa Ziobry, radny sejmiku śląskiego i członek zarządu województwa.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.