Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Wodzisławianie bez e-biletu MZK – znamy stanowisko Warszawy

23.11.2016 07:00 | 12 komentarzy | tora

Międzygminny Związek Komunikacyjny pozbawiając mieszkańców Wodzisławia Śl. możliwości korzystania z e–biletu nie naruszył regulaminu unijnego projektu. Tak wynika z informacji, którą otrzymaliśmy z warszawskiego Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Wodzisławianie bez e-biletu MZK – znamy stanowisko Warszawy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Centrum przekazało 9,87 mln zł dofinansowania na przedsięwzięcie „Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi”. Jego częścią jest e–bilet. Władzom Wodzisławia Śląskiego wydawało się dziwne, że wyklucza się część klientów z możliwości korzystania z e–biletów, które wprowadzono za unijne pieniądze. Wysłaliśmy pytanie do Centrum, na które otrzymaliśmy odpowiedź. – W okresie tzw. trwałości projektu (najbliższych 5 lat liczonych od daty ostatniej płatności na rzecz beneficjenta tj. 10 marca br. – przyp. red.) beneficjent ma obowiązek utrzymania zakresu projektu bez zmian. Zgodnie z zakresem wniosku o dofinansowanie oraz informacjami, które uzyskaliśmy od beneficjenta, transport miejski na terenie gminy Wodzisław Śl. jest i będzie nadal realizowany przez Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu–Zdroju. Natomiast sam sposób rozliczania przewozów pasażerskich pomiędzy poszczególnymi uczestnikami sieci transportowej nie podlegał ocenie przez CUPT w ramach wniosku o dofinansowanie złożonego przez MZK Jastrzębie – wyjaśnia Izabela Plucińska, koordynator w CUPT w Warszawie.

Jak widać, z punktu widzenia tej instytucji ważne jest, że MZK świadczy usługi na terenie Wodzisławia, natomiast nie ma już znaczenia fakt, w jaki sposób każe sobie za te usługi płacić.