Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Rydułtowy ogłaszają konkurs na zagospodarowanie dworca

21.11.2016 08:07 | 0 komentarzy | mak

Rydułtowy przejmą budynek dworca PKP za symboliczną złotówkę. Teraz urząd miasta prosi o pomoc w znalezieniu koncepcji na zagospodarowanie dworca.

Rydułtowy ogłaszają konkurs na zagospodarowanie dworca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PKP przekaże Rydułtowom nie tylko budynek dworca, ale też tereny przyległe, na przykład parking na tyłach obiektu czy część drogi koło NOT–u. Budynek dworca jest zaniedbany. Wymaga dużych nakładów finansowych, do tego objęty jest ochroną konserwatorską.

Miasto nie zadecydowało jeszcze, w jaki sposób budynek dworca zostanie wykorzystany. Postanowiło ogłosić konkurs na zagospodarowanie obiektu.

- Wymogi są dość proste – znaleźć sposób na zagospodarowanie całego budynku (łącznie z „doklejoną” jednokondygnacyjną częścią „magazynową”). Nie jest konieczne, aby cały budynek był zajęty pod jeden rodzaj „działalności”. Wręcz przeciwnie – pożądane byłoby usytuowanie tam różnych branż, aby obiekt nie był narażony na wahania koniunktury. Dobrze byłoby, aby obiekt stał się po prostu ciekawy - zachęca do udziału w konkursie rydułtowski urząd miasta.

Warunki konkursu

Miasto oczekuje jedynie koncepcji „ustnej” (opisowej). Nie trzeba rozrysowywać planów nowego przeznaczenia. W obiekcie musi znaleźć się miejsce na poczekalnię i kasę biletową PKP, obiekt musi zachować swoją zewnętrzną fasadę (wymóg konserwatora zabytków). Na stronie internetowej rydułtowskiego urzędu miasta dostępne są plany budynku z podanymi wymiarami.

Pomysły należy przekazać do Urzędu Miasta w Rydułtowach:

- listownie - na kopercie należy umieścić dopisek „Konkurs na koncepcję zagospodarowania dworca PKP”;

- elektronicznie - na adres mailowy um@rydultowy.pl - w tytule maila prosimy wpisać „Konkurs na koncepcję zagospodarowania dworca PKP”;

- w urzędzie miasta, pokój nr 1 – kancelaria – propozycja powinna być złożona w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Konkurs na koncepcję zagospodarowania dworca PKP".

Do kiedy prace?

Do 9 stycznia 2017 r. Tylko koncepcje, które do tego dnia znajdą się w urzędzie, będą rozpatrywane.