środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Nagroda in blanco dla dyrektora Rudnika

18.11.2016 19:00 | 5 komentarzy | ma.w

Rada Społeczna szpitala w Raciborzu uznała, że szefowi placówki należy się nagroda pieniężna. Jeszcze nie wiadomo jak wysoka. Przyznało ją czterech członków: Ryszard Winiarski, Tadeusz Wojnar, Henryk Mainusz i Henryk Siedlaczek.

Nagroda in blanco dla dyrektora Rudnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rada liczy 15 osób, ale w komplecie obraduje rzadko. 9 listopada nieobecnych było aż 8 osób i wydawało się, że do posiedzenia nie dojdzie. Kworum niezbędne do prodecowania uzbierało się po półgodzinnym oczekiwaniu. Jedna z uchwał dotyczyła przyznania Ryszardowi Rudnikowi nagrody rocznej. W przeszłości bywała to trzykrotność jego miesięcznej pensji, a więc 36 tys. zł. Ile będzie tym razem? Nie wiadomo, bo rada przyjęła uchwałę w tej sprawie zostawiając miejsce na wpisanie kwoty.

Poparcie dla tej inicjtywy było skromne, udzieliło go czterech członków rady na ośmiu obecnych. Dwoje – Tomasz Kusy i Katarzyna Dutkiewicz – było przeciw, a kolejnych dwoje – Konrad Migocki i Maria Smyczek – wstrzymało się w głosowaniu. Reszta (m.in. wójt Anna Iskała z Nędzy i szef rady powiatu Adam Wajda) na posiedzenie nie przyszła.

– Uchwała nie ma uzasadnienia. Brakuje kryteriów oceny pracy dyrektora w ciągu roku. Powinniśmy wcześniej wyznaczyć mu cele do zrealizowania. Jeśli je wypełni, sama zagłosuję „za” – wyjaśniała nam powód swego sprzeciwu radna powiatowa Katarzyna Dutkiewicz. Dziwiło ją, że przed rokiem, gdy z przyznawania nagrody zrezygnowano, tłumaczono to uznaniowością tejże. Teraz starosta Winiarski podkreśla zapisy umowy o pracę R. Rudnika gdzie nagroda jest jednym z warunków zatrudnienia. – Ustalmy coś na stałe – proponuje Dutkiewicz.

(ma.w)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

Poseł na Sejm

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny Gminy Racibórz VI kadencji, przewodniczacy komitetu PIS w Raciborzu