Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Zbiornik Racibórz. Stare obawy o nową datę

18.11.2016 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Posłanka Gabriela Lenartowicz nie kryje, że rozpowszechniany ostatnio nowy termin oddania Zbiornika Racibórz do użytku budzi jej duże wątpliwości.

Zbiornik Racibórz. Stare obawy o nową datę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podzieliła się swymi obawami z dziennikarzami na śniadaniu prasowym w swoim biurze poselskim. – Możemy mieć duży kłopot powodziowy my, mieszkańcy Dorzecza Górnej Odry – przewiduje krzanowiczanka. Minister Mariusz Gajda zapowiada, że w trzy lata Zbiornik będzie gotowy, a teraz zostanie zrobione zamówienie publiczne na szczegółowym projekcie technicznym. – Wpierw musi być zrobiony projekt, później dokumentacja oddziaływania na środowisko i szereg pozwoleń. Każdy może tu podnieść jakieś wątpliwości zanim zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie. Mam poważne obawy czy te wspomniane trzy lata wystarczą na same procedury – mówi Lenartowicz.

Polityk PO radzi trzymać kciuki za ministra Gajdę i pozwolenie dlań ze strony ministerstwa żeglugi, które dąży do zbiornika mokrego. Na przeprojektowanie potrzeba według posłanki jeszcze więcej czasu. – Podczas gdy zbiornik mokry nie jest nam potrzebny, nawet gdyby użeglawiać Odrę, bo można zrobić wtedy tzw. letalny kanał – zaznacza G. Lenartowicz. Jej zdaniem wykonawcę należy wybrać jak najszybciej. – Być może ścieżka obrana przez ministerstwo jest dobra i bezpieczna, ale czy nie spowoduje dłuższego opóźnienia? – kończy posłanka.

(m)Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm