Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Gabriela Lenartowicz w Gabinecie Cieni PO

17.11.2016 17:34 | 0 komentarzy | żet

Posłanka z Raciborszczyzny ma odpowiadać za sprawy związane z ochroną środowiska.

Gabriela Lenartowicz w Gabinecie Cieni PO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Funkcja Gabrieli Lenartowicz w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej odpowiada jej doświadczeniu - przez wiele kierowała pracami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- Mamy wiedzę, jak zarządzać krajem. Popełnialiśmy błędy, nie ukrywamy tego.
Ale wiemy, jak skorygować te błędy. I będziemy to robić - powiedział podczas prezentacji Gabinetu Cieni PO Grzegorz Schetyna, lider tej formacji i szef gabinetu. Jego zastępcami są Ewa Kopacz oraz Tomasz Siemioniak.

Gabinet cieni zwany jest też rządem oczekującym. To nic innego jak skład rządu formułowany przez partie opozycyjne, gotowe przejąć władzę w razie zwycięstwa wyborczego. Idea wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie przez wieki panował system dwupartyjny. W naszych realiach politycznych funkcja gabinetu cieni sprowadza się do bieżącego recenzowania poczynań partii rządzącej - obecnie rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ministrem ochrony środowiska, którego pracy bacznie przygląda sie posłanka Lenartowicz, jest prof. Jan Szyszko.

Według ostatniego sondażu CBOS, w najbliższych wyborach parlamentarnych PO może liczyć na 14% głosów. Więcej osób deklaruje poparcie dla Nowoczesnej (17%) oraz Prawa i Sprawiedliwości (38%). Do Sejmu RP weszłyby jeszcze dwa ugrupowania: Kukiz'15 (6%) oraz SLD (5%). Progu wyborczego nie przekraczają PSL, Wolność (dawniej KORWiN) oraz Razem.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm