środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Mleczarnia będzie jak nowa

18.11.2016 07:00 | 1 komentarz | żet

– Tylko mury zostaną stare – zapowiada Andrzej Herbut, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bieruniu.

Mleczarnia będzie jak nowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie w Raciborzu produkuje się wyłącznie twaróg. Jednak wkrótce ma się to zmienić. Prace budowlano-spawalnicze trwają od tygodni. Montowana jest nowa aparatura, jakiej jeszcze w Raciborzu nie było. – To poważna inwestycja, która ma na celu przywrócenie temu zakładowi należnego splendoru – mówi Andrzej Herbut, prezes OSM Bieruń.

Otwarcie zmodernizowanego zakładu planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Wówczas zatrudnienie w mleczarni może ulec podwojeniu.

Dziś OSM Bieruń zatrudnia w Raciborzu 32 pracowników. Zajmują się produkcją twarogu, co jest spadkiem po polityce poprzednich właścicieli z koncernu Zott, którzy dążyli do specjalizacji swoich zakładów. To właśnie oni sprzedali zastaną w Raciborzu aparaturę, pozostawiając jedynie tę służącą do produkcji twarogu. Gdy zarząd giganta mleczarskiego postanowił wycofać się z rynku twarogu, mleczarnia w Raciborzu została przeznaczona do likwidacji. Zarząd OSM Bieruń odkupił od Zotta raciborską mleczarnię w październiku 2015 roku.

OSM Bieruń wiąże z Raciborzem konkretne plany. Zarząd spółdzielni nie wyklucza kolejnych inwestycji. O atrakcyjności Raciborza decydują m.in. tradycje rolnicze okolic oraz bliskość Opolszczyzny.

(żet)