Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Patrol

Chłopiec wzywa policję do bitej matki [DŹWIĘK]

14.11.2016 21:40 | 1 komentarz | acz

REGION. Dzielny 11-latek dzwoniąc na policję wezwał pomoc, gdy pijany konkubent wtargnął do mieszkania, pobił jego matkę i groził jej śmiercią. Policjanci wpadli do mieszkania gdy agresor okładał kobietę na łóżku.

Chłopiec wzywa policję do bitej matki [DŹWIĘK]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11-letni Kacper spod Orzesza wykazał się zdrowym rozsądkiem i opanowaniem godnym pozazdroszczenia przez niejednego dorosłego. Chłopak był pod opieką matki, gdy do mieszkania wtargnął jej były partner. Mężczyzna był kompletnie pijany, zaczął bić pięściami 37-latkę i krzyczeć, że ją zabije. Kacperek widząc zaistniałą sytuację wziął do ręki telefon i wybrał numer 997.

Kacper dzwoni na komendę policji.mp3

Dyżurny policji usłyszał w słuchawce szczegółowe informacje o całym zdarzeniu oraz dokładnie gdzie mieszka rozmówca i jak się nazywa. Na koniec chłopak poprosił o pomoc. Natychmiast pod wskazany adres pojechał patrol z Komisariatu Policji w Orzeszu. Przestraszony chłopczyk czekał już na policjantów przed posesją i wskazał im pokój, gdzie awanturują się dorośli. Po wejściu do mieszkania, mundurowi zastali leżącą na łóżku kobietę, którą bił pięściami po twarzy agresor. Na szczęście policjanci szybko obezwładnili i zatrzymali napastnika. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W wyniku tego ataku kobieta doznała obrażeń głowy, dlatego też na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej pomocy medycznej. Wczoraj 40-letni mieszkaniec Gliwic usłyszał zarzut, za swój czyn za kratkami może spędzić 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Matka chłopca może być dumna z postawy 11-letniego Kacpra, który w sytuacji zagrożenia zachował się nad wyraz dojrzale i odpowiedzialnie.