Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Motory płoszą dziki. Mieszkańcy nie chcą obrazków jak ze Świnoujścia

14.11.2016 07:00 | 7 komentarzy | mak

Znów słychać o problemach z amatorami motocykli crossowych i quadów w Pszowie - hałasują, niszczą las oraz szarżują, przez co stwarzają zagrożenie. Na dodatek płoszą zwierzynę, głównie dziki, które później uciekają na pola i powodują zniszczenia.

Motory płoszą dziki. Mieszkańcy nie chcą obrazków jak ze Świnoujścia
Radny Jacek Kołek (pierwszy od lewej strony) po raz kolejny apelował, by pochylić się nad problemem crossowców. Wtórował mu wiceprzewodniczący Piotr Kowol
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Apel do policji

Stanęło na tym, że tematem zajmie się komisja bezpieczeństwa i infrastruktury komunalnej. Prawdopodobnie na posiedzenie komisji zostaną zaproszeni przedstawiciele policji i nadleśnictwa. Poza tym miasto będzie apelować do policji, by zwiększyła czujność, jeśli chodzi o zachowania crossowców i quadowców.

Policja: nie zauważyliśmy quadów

Co ciekawe, problem quadów na terenie Pszowa jest sygnalizowany przez mieszkańców poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa (to projekt MSWiA, którego celem jest zbieranie i pokazywanie informacji, odbijających się negatywnie na poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców). – Temat jest nam znany. 17 października naniesione zostały na mapę zagrożeń dwie adnotacje dotyczące poruszania się osób na quadach w rejonie ulicy Śląskiej (za oczyszczalnią ścieków, przed granicą z Wodzisławiem Śl.) oraz na ulicy Kraszewskiego (hałdy). Obie informacje nie potwierdziły się, pomimo kontroli w dniach 17–22 października o różnych porach dnia. Policjanci zwracali uwagę na teren objęty zagrożeniem na każdej zmianie i ani razu nie ujawnili tam wykroczenia, ani nawet osoby, poruszającej się quadem. Mimo że zgłaszane sprawy się nie potwierdziły, policjanci mają w swoich zadaniach podejmowanie kontroli w tych miejscach – informuje kom. Marta Pydych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.