Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Motory płoszą dziki. Mieszkańcy nie chcą obrazków jak ze Świnoujścia

14.11.2016 07:00 | 7 komentarzy | mak

Znów słychać o problemach z amatorami motocykli crossowych i quadów w Pszowie - hałasują, niszczą las oraz szarżują, przez co stwarzają zagrożenie. Na dodatek płoszą zwierzynę, głównie dziki, które później uciekają na pola i powodują zniszczenia.

Motory płoszą dziki. Mieszkańcy nie chcą obrazków jak ze Świnoujścia
Radny Jacek Kołek (pierwszy od lewej strony) po raz kolejny apelował, by pochylić się nad problemem crossowców. Wtórował mu wiceprzewodniczący Piotr Kowol
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powraca temat crossowego i quadowego terroru. Pojazdy są szybkie i głośne. A nierzadko ich kierowcy za nic mają zasady bezpieczeństwa. Amatorzy maszyn upodobali sobie pszowskie drogi i leśne trakty. Sprawa po raz kolejny została wywołana na sesji rady miasta w Pszowie. – Mieszkańcy są oburzeni. Obawiają się spacerować albo biegać po lesie, bo czują się zagrożeni – mówił radny Jacek Kołek.

Dziki zostały wygnane z własnego domu

Ryk motocykli crossowych i quadów płoszy też zwierzynę, która w efekcie ucieka z lasu i wyrządza szkody. Niedawno przy ul. Łanowej w Pszowie dziki zryły pole. – To, co zaczyna się dziać w okolicach lasu w Krzyżkowicach jest niepokojące. Za chwilę będzie tak, jak w Świnoujściu, że dziki pójdą chodnikiem – włączył się do dyskusji wiceprzewodniczący Piotr Kowol (przypomnijmy, że w Świnoujściu widok dzików w centrum miasta nie jest niczym nadzwyczajnym; dziki niszczą miejskie trawniki, śpią na promenadzie). – Nie dziwcie się, że dziki wychodzą z lasu przez hałas. Zostały wygnane z własnego domu – skomentował radny Jacek Kołek, który jest również myśliwym. Dodał, że niedawno zgłosił się do niego łowczy z Koła Łowieckiego „Odra” z sugestią, by radny poruszył temat crossowców na sesji, ponieważ na terenie lasów w Pszowie, Syryni i Lubomi kierowcy tych motocykli stanowią prawdziwą plagę. – Trzeba tych ludzi jakoś powstrzymać – podkreślił radny.