Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Blask bohaterów

09.11.2016 07:00 | 0 komentarzy | żet

Magistrat porozumiał się ze wspólnotami mieszkaniowymi na placu Bohaterów. Obszar tonący w ciemnościach zostanie wyposażony w lampy. Inwestycję sfinansuje samorząd, a mieszkańcy będą opłacać rachunki za oświetlenie.

Blask bohaterów
Wieczorami plac Bohaterów Westerplatte tonie w mroku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To przykład współpracy magistratu i wspólnot w zakresie utrzymywania podwórek (tzw. terenów przydomowych). Mieszkańcy kamienic przy placu Bohaterów domagali się oświetlenia terenu, zwłaszcza gdy powstał tu nowy plac zabaw (z budżetu obywatelskiego). Także po ciemku wyrzucali śmieci. Okres jesienny, gdy zmrok zapada szybciej, zdopingował ich do interwencji przy Batorego. MZB przeprowadziło analizę kosztów.

– Początkowo panowało przekonanie, że koszty oświetlenia będą za duże na kieszeń tych raciborzan. Okazało się, że je zaakceptowano i czekamy teraz na uchwały wspólnot. Kiedy będą gotowe, przystąpimy do realizacji inwestycji – tłumaczy wiceprezydent Irena Żylak.

Na placu pojawią się 3 lampy na budynkach oraz 1 słup oświetleniowy nad śmietnikiem. Możliwe, że inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

(m)

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Była wiceprezydent Raciborza