Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Patrol

Dwa pożary domów i ewakuacja w Tworkowie [RAPORT STRAŻAKÓW]

07.11.2016 09:18 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w Krowiarkach, Kuźni Raciborskiej, Raciborzu i Tworkowie.

Dwa pożary domów i ewakuacja w Tworkowie [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 4 listopada strażacy interweniowali tylko raz. O godz. 18.45 wyjechali na ulicę Zachodnią w Tworkowie, gdzie podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia linii przesyłowej gazu. Strażacy przy pomocy eksplozjometrów wyznaczyli strefę objętą zagrożeniem wybuchu. Następnie ewakuowali pięć osób i taśmą zabezpieczyli uszkodzoną rurę. Awarię usunęli fachowcy z pogotowia gazowego.

Sobota 5 listopada rozpoczęła się dla strażaków o godz. 6.38. Strażacy raz jeszcze jechali do Tworkowa. Tym razem w domu jednorodzinnym przy ulicy Głównej zapaliło się składowane w piwnicy drewno. Do akcji skierowano zastęp zawodowców oraz dwa zastępy ochotników. Strażacy szybko ugasili pożar. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 500 zł.

Tego samego dnia strażacy interweniowali jeszcze w Raciborzu przy ul. Mickiewicza (godz. 11.51, zabezpieczenie uszkodzonej rynny), Tworkowie przy ul. Długiej (godz. 15.48, zastęp OSP usunął gniazdo os) oraz w Raciborzu przy ul. Gliwickiej (godz. 17.08, pożar traw i trzcin na powierzchni dwóch arów).

W niedzielę o godz. 00.04 strażacy ugasili pożar śmietnika przy ul. Czarneckiego w Raciborzu. Po godz. 16.00 interweniowali w Kuźni Raciborskiej, gdzie doszło do pożaru w łazience domu jednorodzinnego. Przyczyną zaprószenia ognia było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w pralce. W zdarzeniu ucierpiał 30-letni mężczyzna, którego przewieziono do szpitala. Do akcji skierowano 2 zastępy PSP oraz 5 zastępów OSP. Wartość strat oszacowano na kwotę 5000 zł (zobacz również: Pożar przy Kozielskiej w Kuźni [ZDJĘCIA], [FILM]).

Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze tylko na ulicy Raciborskiej w Krowiarkach, gdzie miejscowy zatęp OSP usunął złamany konar.