Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Ruch wahadłowy i budowa chodnika za 1,2 mln zł w Nędzy

03.11.2016 12:21 | 0 komentarzy | żet

W rejonie ośrodka Aquabrax ruch na drodze jest bardzo duży, a brak chodnika mocno zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców. W końcu mogą odetchnąć. Wkrótce ruszy jego budowa.

Ruch wahadłowy i budowa chodnika za 1,2 mln zł w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ul. Gliwicka w Nędzy jest drogą wojewódzką, ale Rada Gminy Nędza podjęła uchwałę w sprawie przejęcia zadania od województwa. Nastąpiło to na mocy porozumienia zawartego między Gminą Nędza a Województwem Śląskim, regulującego przede wszystkim wzajemne rozliczenia finansowe (90% kosztów pokrywa województwo, 10% gmina Nędza).

Przetarg wygrało konsorcjum firm: Firma Budowlana "D-ART" Damian Ogrodowski z Jankowic i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "INFRAGO" Dominika Ogrodowska z Jankowic.

Wartość oferty to 1.234 728,70 zł brutto. Termin wykonania ustalono na 30 listopada.

Inwestycja obejmuje budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi wojewódzkiej DW 919 ul. Gliwicka w Nędzy na odcinku od km 12+540,50 do km 13+056,50 po stronie lewej (po stronie istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej) i po stronie prawej od km 12+978,70 do km 12+986,30 (w rejonie istniejącego przejścia dla pieszych umożliwiającego bezpieczne dojście do istniejącego przystanku autobusowego z zatoką).

To bardzo ważne zadanie, bo bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie chodnika w tym miejscu nie ma, a ruch, w tym tranzytowy, jest duży. Piesi mają do dyspozycji tylko pobocze.

DW 919 przenosi ruch pomiędzy Raciborzem a Gliwicami oraz innymi miejscowościami na tej trasie. Stanowi dogodne połączenie z autostradą A4 i A1. Droga obsługuje również między innymi dojazd do chętnie odwiedzanego ośrodka rekreacyjnego.

Na czas robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

źródło: UG Nędza