Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

RSS

Dzieci z „czwórki” pisza do premier Szydło. Proszą ją o pomoc dla Emilki

26.10.2016 19:00 | 0 komentarzy | (q)

Uczennica SP4 Malwinka zachęciła swoich kolegów z klasy, by wspólnie pomogli jej przyjaciółce Emilce. Dzieci napisały do Beaty Szydło list, w którym proszą panią premier o sprowadzenie leku dla dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Dzieci z „czwórki” pisza do premier Szydło. Proszą ją o pomoc dla Emilki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Emilka ma 8 lat i tak jak my lubi sport. Jest uśmiechniętą i grzeczną dziewczynką, niestety stan zdrowia utrudnia jej normalne poruszanie się. Nie może tańczyć i ćwiczyć. Pomoże jej tylko odpowiednie lekarstwo. (…) Dalsze życie Emilki zależy od Pani decyzji” – napisały.

– Akcję wysyłania listów do pani premier zainicjowały polskie rodziny, których dzieci chorują na rdzeniowy zanik mięśni. My dowiedzieliśmy się o niej od przyjaciółki rodziny Emilki, która jest naszą uczennicą. Postanowilismy się do niej przyłączyć. W klasie drugiej dzieci nie mają jeszcze w programie pisania listów, więc wpadliśmy na pomysł wykorzystania do tego rozsypanek zdaniowych. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Jedna układała list do premier Beaty Szydło, a druga do ministra Konstantyna Radziwiłła, dlatego że w Ministerstwie Zdrowia prowadzone są właśnie teraz prace dotyczące zmian w ustawie refundacyjnej – mówi Liliana Nazarko, wychowawczyni klasy IIb i dodaje, że już od pierwszej klasy uczy się dzieci empatii, współczucia i pomocy poprzez różne działania. – Takie historie z życia wzięte, które dzieci poznają na lekcjach najlepiej kształtują ich wyobraźnię – dodaje.

OK