Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Szpitale mają dwie nowe karetki

26.10.2016 07:00 | 0 komentarzy | mak

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach wzbogacił się o dwie nowe karetki ratunkowe. Łącznie ambulanse kosztowały ponad 640 tys. zł. Ich zakup częściowo sfinansowały lokalne samorządy.

Szpitale mają dwie nowe karetki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pogotowie ratunkowe w Wodzisławiu i Rydułtowach dysponuje w sumie 12 samochodami sanitarnymi. Niestety tabor jest dość mocno wyeksploatowany. Najstarszy ambulans pochodzi z 1995 roku, a większość samochodów ma przebieg 300 – 400 tys. km.

Z powodu trudnej sytuacji finansowej szpitali władze powiatu zwróciły się do gmin powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego i rybnickiego, których mieszkańcy korzystają z usług lecznicy, o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowych samochodów sanitarnych dla pogotowia ratunkowego w Rydułtowach i Wodzisławiu. Poparcie dla tej inicjatywy wyraziło trzynaście miast i gmin: Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jejkowice, Kornowac, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław. Łącznie samorządy przekazały 240 535 zł. Pozostała kwota pochodziła z pożyczki, której udzielił powiat.

Dzięki tym pieniądzom szpital zakupił dwa bardzo dobrze wyposażone samochody marki renault master z 2016 roku, które uzupełnią tabor stacji pogotowia ratunkowego w Rydułtowach i Wodzisławiu.

opr. (mak)