Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Radny Piotr Klima przeciwko wypadkom. Śle listy do prezydenta, radnych i proboszczów

25.10.2016 13:00 | 1 komentarz | żet

- Najlepszym sposobem dotarcia do sumień, wrażliwości i wyobraźni mieszkańców jest słowo kapłana, które w naszym społeczeństwie cieszy się dużym uznaniem i szacunkiem - napisał do proboszczów raciborskich parafii radny Piotr Klima.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Piotr Klima jest poruszony liczbą wypadków w powiecie raciborskim. Po publikacji listu do redakcji Nowin (Zamiast czarnych punktów bilbordy z wrakami aut), postanowił napisać również do proboszczów raciborskich parafii, a także przewodniczącego rady miasta Henryka Mainusza oraz prezydenta Mirosława Lenka<Mirosław Lenk>.

- Najlepszym sposobem przekazu jest wygłoszenie kazań podejmujących ten temat w aspekcie wspólnej i indywidualnej odpowiedzialności za zdrowie i życie ludzi. Wielu nie uświadamia sobie, że poprzez swoje zachowanie, nonszalancję, brak rozwagi i rozsądku popełnia grzechy z których należy się spowiadać i czynić pokutę. Warto to ludziom mocno uzmysłowić - czytamy w liście, który trafił do proboszczów.

Nie ograniczając się tylko do duchownych, radny sformułował również wniosek o wprowadzenie do listopadowej sesji Rady Miasta Racibórz tematu "Jakimi sposobami możemy podnieść bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami?". - Uważam, że należy zaprosić do tego tematu przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, Policję, Straż Miejską, Zarządców Dróg, projektantów dróg publicznych i odpowiedzialnych za ich utrzymanie, instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy, a także księży z raciborskich parafii - napisał Piotr Klima do Mirosława Lenka i Henryka Mainusza.

W tym roku na drogach powiatu raciborskiego zginęło już 8 osób. Rok 2015 zamknął się w liczbie 6 zabitych i 65 rannych w wypadkach drogowych.

Listy Piotra Klimy do władz miasta oraz proboszczów poniżej:

Pismo do Henryka Mainusza i Mirosława Lenka [DOCX] Pismo do proboszczów raciborskich parafii [DOCX]

Zobacz również:

 

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz