środa, 12 grudnia 2018

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

Z początkiem roku Nieboczowy oficjalnie zmienią lokalizację

24.10.2016 13:00 | 0 komentarzy | mak

Nazwa nowej wsi zostanie oficjalnie zatwierdzona przez ministra spraw wewnętrznych. Teraz już trzeba tylko zaczekać na rozporządzenie.

Z początkiem roku Nieboczowy oficjalnie zmienią lokalizację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Władze gminy Lubomia mogą odetchnąć z ulgą. Nadeszło ważne pismo z Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych, która działa przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komisja wydała opinię w temacie nadania nowej wsi nazwy „Nieboczowy”. Opinia jest pozytywna. To jednocześnie oznacza, że teren starej wsi będzie zakwalifikowany jako „obiekt fizjograficzny Nieboczowy – uroczysko, dawna miejscowość”. Nowe nazwy zaczną obowiązywać 1 stycznia 2017 roku. Wówczas mocy nabierze też gotowe już oznakowanie w nowej miejscowości.

Pozytywna opinia ministerstwa to jedno, ale brakuje jeszcze rozporządzenia, bez którego gmina nie może np. rozpocząć procedur związanych z nadaniem nazw ulicom. – Liczymy na to, że rozporządzenie zostanie wydane jak najszybciej, by gmina miała podstawę prawną do jakichkolwiek zmian – mówi wójt gminy Lubomia, Czesław Burek.

(mak)