Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Głosujcie na nas, czyli modelarze i strażacy na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]

22.10.2016 11:55 | 0 komentarzy | żet

Zarówno modelarze ze Stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz jak i strażacy-ochotnicy z Raciborza Sudołu walczą o głosy mieszkańców Raciborza w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Pierwsi chcą budowy parku modelarskiego z lotniskiem przy ul. Adamczyka, drudzy doposażenia raciborskich jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Głosujcie na nas, czyli modelarze i strażacy na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W tym roku przyjęliśmy odmienną taktykę promocji naszego projektu. Postanowiliśmy wyjść do ludzi i pokazać czym naprawdę się zajmujemy, bo rok temu zostaliśmy źle zrozumiani. Raciborzanie myśleli, że chcemy zrobić w Raciborzu lotnisko dla prawdziwych samolotów, a tu rozchodzi się o modelarstwo, paralotnie i lekkie konstrukcje latające - mówi Maciej Musioł, wiceprezes Stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz.

Stowarzyszenie Skrzydlaty Racibórz znane jest mieszkańcom Raciborza i regionu przede wszystkim z pikniku modelarskiego, który co roku gromadzi nad Odrą nieopodal C.H. Auchan tłumy widzów (zobacz: Podniebne akrobacje i tłumy widzów, czyli Piknik Modelarski w Raciborzu [ZDJĘCIA]). W tym roku członkowie stowarzyszenia uruchomili też modelarnię. - Zapraszamy dzieci i młodzież na pozalekcyjne zajęcia modelarskie - dodaje M. Musioł, wyjaśniając, że modelarstwo nie jest bardziej kosztownym hobby niż np. wędkarstwo. - Można zacząć od naprawdę tanich modeli i z czasem rozbudowywać swój hangar - mówi.

Stoisko Skrzydlatego Raciborza cieszyło się sporym zainteresowaniem przechodniów, szczególnie rodziców z dziećmi. Pierwsi chętnie głosowali, drudzy przyglądali się pięknym modelom samolotów i bawili balonikami skręconymi w skrzydlate kształty.

Równie dużym powodzeniem cieszyła się inicjatywa strażaków-ochotników z Raciborza-Sudołu. - Mówimy mieszkańcom Raciborza o naszym projekcie, wyjaśniamy co będziemy z tego mieli i jak wygląda sprzęt, który chcemy kupić. Głosowanie na projekt "Bezpieczny Racibórz - bezpieczny strażak" to nie tylko wsparcie naszej jednostki (oraz pozostałych jednostek OSP z Raciborza, tj. Brzezie, Markowice, Miedonia - red.) ale również zwiększenie skuteczności naszych działań w akcjach. Dzięki temu będziemy mogli pomóc wielu ludziom - wyjaśnia druhna Julia Pendziałek z OSP Racibórz Sudół.

Ochotnicy z Sudoła cieszą się, że ich akcja działa w dwie strony. - Ludzie sami do nas przychodzą i pytają, jak mogą nam pomóc - dodaje dh. J. Pendziałek.

Strażacy-ochotnicy z Raciborza-Sudołu są wyjątkowo skuteczni w walce o głosy mieszkańców Raciborza. Przed rokiem na ich projekt oddano najwięcej głosów i obecnie przy remizie trwa budowa centrum ratowniczego. Oprócz sobotniej akcji na rynku, strażacy zaplanowali również dzień otwarty w remizie, który zostanie zorganizowany w niedzielę 23 października o godz. 15.00. Strażacy pokażą sprzęt, którym dysponują, udzielą instruktażu pierwszej pomocy a nawet pozwolą lać wodę wprost ze strażackiego węża.


Zobacz również: