Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Będzie zmiana dyrektora od obsługi gminnego szkolnictwa

16.10.2016 13:56 | 0 komentarzy | art

Wójt twierdzi, że zdecydował o zmianie na stanowisku dyrektora Gminnego Zakładu Obsługi Finansowej. Inaczej sprawę przedstawia Helena Łyp, dyrektor GZOF. Jednostka ta prowadzi szeroko rozumianą obsługę placówek oświatowych w gminie.

Będzie zmiana dyrektora od obsługi gminnego szkolnictwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informację o zmianie szefostwa GZOF–u, Daniel Jakubczyk podał na ostatniej sesji rady gminy, która odbyła się 29 września. – Podjąłem decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora GZOF. Z dotychczasową dyrektor rozstajemy się z dniem 24 października, rozwiązując umowę o pracę na zasadzie porozumienia stron – wyjaśnia wójt. Skąd tak wydawałoby się nagła decyzja? Dopytywany przez nas o to wójt odpowiada, że decyzja o zmianie na stanowisku dyrektora GZOF nie jest decyzją nagłą. – Jest to decyzja starannie przemyślana i przeanalizowana. W chwili obecnej następują duże zmiany w prawie oświatowym, które trzeba będzie wdrożyć w życie. Gmina jest również zobligowana do uwzględnienia przepisów dotyczących tzw. wspólnej obsługi. Czas zmian systemowych to dobry moment na decyzje personalne – wyjaśnia wójt. I przypomina, że zapowiadał wcześniej wypracowanie jednolitej, szeroko rozumianej polityki oświatowej gminy Gorzyce na najbliższe lata. – To zadanie które stawiam przed nowym dyrektorem. Chciałbym zaprosić do współpracy osobę o świeżym spojrzeniu. Stąd decyzja o rozwiązaniu umowy o pracę z dotychczasowym dyrektorem i rozpisaniu konkursu – dodaje Jakubczyk.

Wszystko wydaje się w tym wyjaśnieniu w miarę jasne. Obecna dyrektor mogła wójtowi nie pasować do koncepcji.

Tyle, że sama zainteresowana kulisy rozwiązania umowy przedstawia całkowicie inaczej. Wyjaśnia, że rozwiązanie umowy odbyło się na jej prośbę: – W związku z osiągnięciem wieku

emerytalnego, sama poprosiłam na piśmie o rozwiązanie umowy z dniem 24 października. Nie ukrywałam tego, że w tym roku chcę odejść na emeryturę – mówi nam Helena Łyp, obecny dyrektor GZOF. Jak dodaje nie jest w stanie odpowiadać za, tę że ktoś tą sprawę przedstawia zupełnie inaczej.

Termin zgłaszania dokumentów aplikacyjnych upływa w dniu 13 października 2016 r. o godz. 15.30. Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie interentowej UG w Gorzycach www.gorzyce.pl

(art)