Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Czyściej i jaśniej przy Biedronce

16.10.2016 13:52 | 0 komentarzy | mak

– Ten teren rzadko kiedy wygląda na uprzątnięty – brzmi jedna z opinii o placu przy Biedronce w Pszowie. Ale to nie jedyny problem. Kolejnym jest brak oświetlenia.

Czyściej i jaśniej przy Biedronce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z terenu wokół Biedronki przy ul. Traugutta korzystają nie tylko klienci sklepu. Ze względu na lokalizację jest on traktowany przez okolicznych mieszkańców jako skrót. Z tego powodu mieszkańcy przechodzą tamtędy nie tylko w godzinach, kiedy sklep jest czynny, ale również później. – Teren jest często odwiedzany po zmroku, a nie ma tam oświetlenia. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców – zauważył radny Dawid Handschuh. Mówił o tym na wrześniowej sesji rady miasta. W związku z placem przy Biedronce radny poruszył jeszcze jeden problem. – Wiem, że to nie nasz teren, ale chciałbym prosić o wpłynięcie na właścicieli w kwestii utrzymania porządku. To miejsce rzadko kiedy wygląda na uprzątnięte – dodał radny.

Wiceburmistrz Dawid Topol zadeklarował, że miasto zwróci się do właścicieli powołując się na zapisy ustawy o utrzymaniu porządku i czystości.

My także postanowiliśmy skontaktować się z zespołem prasowym sieci Biedronka i poruszyć wskazane przez radnego problemy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. – Informujemy, że o porządek wokół wspomnianej placówki naszej sieci dba na bieżąco jej personel. Uczulimy pracowników naszego sklepu, aby zwrócili jeszcze większą uwagę na utrzymywanie czystości wokół obiektu. Postaramy się również uzgodnić z innymi podmiotami, ulokowanymi w tym budynku, najlepszy sposób dystrybucji odpadów tak, by wyeliminować zgłaszane przez czytelników niedogodności – zapewniło biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Przedstawiciele biura prasowego wyjaśnili też, że oświetlenie zewnętrzne przy wspomnianym sklepie działa do momentu zamknięcia placówki, czyli do godz. 22.00. To nie oznacza jednak, że nie można wprowadzić zmian. – Niezależnie od tego zawsze jesteśmy gotowi rozważyć zmiany wynikające z sygnałów płynących ze strony lokalnych społeczności. Zależy nam na dobrych relacjach z naszymi sąsiadami, dlatego przeanalizujemy tę kwestię – podkreślili.

(mak)

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa