Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Bez pośpiechu z konkursem na dyrektora szkoły przy Kopernika

13.10.2016 13:29 | 1 komentarz | mak

Powiat wstrzymuje się z ogłoszeniem konkursu na dyrektora Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych. – Uznaliśmy, że trzeba spokoju i wyciszenia – wyjaśnia starosta.

Bez pośpiechu z konkursem na dyrektora szkoły przy Kopernika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym, jak Beata Rączka została odwołana przez starostę z funkcji dyrektora Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacych w Wodzisławiu, jej obowiązki powierzono Andrzejowi Skibie. Przepisy mówią jednak wprost, że w ciągu 10 miesięcy od powierzenia stanowiska trzeba ogłosić otwarty konkurs, który wyłoni dyrektora.

Początkowo powiat planował, że ogłosi konkurs jak najszybciej. Została nawet rozpoczęta procedura w tym zakresie, ale władze powiatu zmieniły zdanie. Stwierdziły, że pośpiech może zaszkodzić. – Uznaliśmy, że jeśli chodzi o tę placówkę, to sprawy mają się dobrze i nie ma pilnej potrzeby przyspieszania konkursu. Szkoła rozwija się, plany są realizowane. Konkurs zostanie ogłoszony w terminie. Potrzeba dużo spokoju i wyciszenia, a nie tworzenia rywalizacji, plotek i pytań „kto wystartuje” – mówi starosta Ireneusz Serwotka.

Do Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych uczęszcza 307 uczniów, w tym 45 nowych. Pełniący obowiązki dyrektora Andrzej Skiba przedstawił koncepcję funkcjonowania placówki, która zakłada m.in. pomysł rozszerzenia oferty edukacyjnej o dogoterapię, hipoterapię czy zajęcia na basenie. Zostało też podpisane porozumienie o współpracy z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu, które będzie wspierało młodzież z tej placówki w wyborze ścieżki zawodowej, a także nawiązano współpracę z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu. – Szkoła idzie w dobrym kierunku – zapewnia Danuta Maćkowska, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za edukację.

(mak)


Starosta Ireneusz Serwotka oraz Danuta Maćkowska przedstawili plany inwestycyjne związane z Zespołem Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Wodzisławiu. Powstaje koncepcja zagospodarowania całego otoczenia placówki. Będzie ona zawierała m.in. boisko, plac zabaw, parking, drogę dojazdową. – Mamy nadzieję, że koncepcja powstanie jeszcze w tym roku. Będziemy starać się o dofinansowanie do boiska ze środków ministerstwa. W przyszłości chcemy udostępnić część terenu szkoły mieszkańcom. Takie wnioski były już składane. Zależy nam, by szkoła była otwarta na otoczenie, by uczniowie mieli kontakt w rówieśnikami z sąsiedztwa. To jedna z form dobrej terapii – mówi starosta.

Obecnie powiat pracuje też nad dokumentacją dotyczącą termomodernizacji placówki. Dokumentacja ma być gotowa do końca grudnia, a w przyszłym roku zostanie złożony wniosek do WFOŚiGW o dofinansowanie. Z kolei do sierpnia przyszłego roku ma zakończyć się remont związany z dostosowaniem placówki do wymogów ochrony przeciwpożarowej. Najbardziej uciążliwe prace w tym zakresie będą realizowane w czasie wakacji.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski