Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Na zaproszenia Dobra Ojczyzny do Raciborza przyjedzie Kornel Morawiecki

10.10.2016 07:00 | 3 komentarze | ma.w

3 pytania do Józefa Kastelika z Dobra Ojczyzny.

Na zaproszenia Dobra Ojczyzny do Raciborza przyjedzie Kornel Morawiecki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wasze stowarzyszenie obchodzi w tym roku 6-lecie. Kiedy odbędą się obchody jubileuszu?

– Co roku staramy się podsumować kolejny rok naszej działalności. Skupiamy grono osób z Raciborza i okolic, którym leży na sercu dobro miasta i regionu. Staramy się upowszechniać wartości patriotyczne i tak będzie tym razem. Zaprosiliśmy na jubileusz ważną dla życia publicznego postać. Przyjedzie do nas 13 października.

– Kim będzie ten gość?

– To marszałek senior Kornel Morawiecki, ojciec wicepremiera i nowego ministra finansów. Zaprosimy go na Zamek Piastowski i zorganizujemy z nim dwa spotkania. Jedno zamknięte, w gronie samorządowców z Raciborza i zainteresowanych polityków. Drugie natomiast będzie otwarte i połączone z obchodami naszego jubileuszu. Liczymy, że Kornel Morawiecki przedstawi jakiś okolicznościowy wykład. To wzbogaci naszą uroczystość. Pojawią się też inni prelegenci, na pewno przygotowuje stosowny odczyt prezes naszego stowarzyszenia Józef Sadowski.

– Dlaczego chcieliście się spotkać właśnie z Kornelem Morawieckim?

– Uważamy go za postać bardzo ważną dla wolności Polski, zasłużonego bojownika o ważne cele. Po cichu liczymy oczywiście, że poprzez kontakt z ojcem uda nam się doprowadzić do spotkania z samym Mateuszem Morawieckim. Może przyjechałby do nas na Śląsk, ale równie chętnie odwiedzimy go w Warszawie. Byłaby okazja aby porozmawiać o sprawach ważnych dla gospodarki ziemi raciborskiej. Od jego decyzji wiele zależy na przyszłość.

Ludzie:

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.