Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Agresywni więźniowie to dla nich bułka z masłem. Elitarna jednostka przyjechała do Raciborza [ZDJĘCIA]

30.09.2016 13:21 | 0 komentarzy | żet

Pokaz działań specjalnej grupy interwencyjnej z Katowic uświetnił seminarium edukacyjne pt. "Tradycja i nowoczesność. Służba Więzienna w XXI wieku", która 30 września została zorganizowana na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Agresywni więźniowie to dla nich bułka z masłem. Elitarna jednostka przyjechała do Raciborza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa Interwencyjna Służby Więziennej w Katowicach to szenstau funkcjonariuszy biorących udział w najtrudniejszych przedsięwzięciach, m.iun. konwojowaniu szczególnie niebezpiecznych przestępców oraz pościg za zbiegłymi osadzonymi. - W szeregach katowickiej GISW są zawodnicy uprawiający sztuki walki i licencjonowani instruktorzy judo, kickboxing, MMA, Jiu-Jitsu, BJJ, SAJN, Modern Combat, taktyki i techniki interwencji, strzelectwa sportowego i taktycznego, cross-fit. Członkiem grupy jest także dwukrotny złoty medalista mistrzostw Polski w judo oraz mistrz świata, Europy i Polski w kickboxing - informuje mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Zorganizowanemu na Zamku Piastowskim w Raciborzu pokazom przyglądali się uczniowie klas mudnurowych z Bielska-Białej oraz Jastrzębia-Zdroju. Grupa Interwencyjna SW pokazała kilka rodzajów formacji (m.in. tyraliera, żółw) oraz sposoby obezwładniania agresywnych napastników.