Sobota, 16 listopada 2019

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Duża kasa dla OSP Chwałowice. Będzie nowe auto i sprzęt specjalistyczny

24.09.2016 10:25 | 0 komentarzy | pm

Ponad 430 tys. zł unijnej dotacji otrzyma Miasto Rybnik na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwałowicach. Pieniądze pozwolą na zakup m.in. średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Duża kasa dla OSP Chwałowice. Będzie nowe auto i sprzęt specjalistyczny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotację udało się pozyskać w konkursie realizowanym w ramach działania 5.5. Wzmocnienie potencjału służb ratowniczych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Listę projektów do dofinansowania Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził we wtorek, 20 września. Z 55 projektów, które przeszły ocenę formalną, 9 przedsięwzięć otrzymało dofinansowanie. Na piątym miejscu listy rankingowej znalazł się projekt Miasta Rybnika. Cały projekt opiewa na kwotę 864 983 zł, a przyznane dofinansowanie wynosi 436 989,41 zł. Jest to najwyższe dofinansowanie, jakie przyznał Zarząd Województwa Śląskiego w ramach tego konkursu.

Przedmiotem projektu jest zakup sprzętu, który pozwoli OSP Chwałowice w Rybniku zwiększyć zdolność bojową i spełnić wymagania stawiane jednostkom Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. W projekcie przewidziano zakup następującego sprzętu: średni samochód ratowniczo-gaśniczy, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, dwa aparaty ochrony dróg oddechowych z czujnikami bezruchu, zestaw hydrauliczny. Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2016 roku.