Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Polski przebój rynkowy w kategorii OZE?

18.09.2016 00:00 | 0 komentarzy | MK

Polska myśl techniczna z pewnością w miejscu nie stoi. Wystarczy zresztą spojrzeć na osiągnięcia politechnik w kategorii OZE . Polacy udowadniają, że nie tylko potrafią sprzedawać jabłka lecz produkować także urządzenia z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Takim produktem OZE są na pewno Polskie pompy ciepła ST AIR, które wprowadza i produkuje firma Silesia Term z Nowego Dworu w woj. opolskim. I trzeba przyznać, że zasługują one na uwagę.

Polski przebój rynkowy w kategorii OZE?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Silesia Term – producent, któremu wypada zaufać

Firma Silesia Term istnieje na polskim rynku od kilku lat, z powodzeniem wprowadzając ekologiczne technologie. Początkowo były to głównie pojedyncze pompy ciepła gruntowe oraz chilery . Z czasem firma rozszerzyła działalność o takie gałęzie, jak pompy ciepła powietrzne oraz pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej urządzenia te są oparte o najnowsze technologie wykorzystywane w tego typu urządzeniach jak np. technologia EVI. Można się z tym szczegółowo zapoznać na stronie www.silesiaterm.pl .

Obecnie firmę Silesia Term można śmiało uznać za jednego z niewielu producentów powietrznych pomp ciepła oraz posiadającego w ofercie serwis instalacji pomp ciepła wszystkich typów, a także analizy, audyty i kompleksową obsługę inwestycji. Dlaczego pompy ciepła są tak pożądanym towarem na rynku Polskim?

Koniec sezonu – czas na bilans zysków i strat

Każdy właściciel domu jednorodzinnego z pewnością prowadzi (a przynajmniej powinien prowadzić) statystyki dotyczące wydatków na ciepło. Wiadomo, że te wydatki mogą być różne w zależności od posiadanej technologii. Z badań wynika że pompy ciepła należą do najtańszych w eksploatacji systemów grzewczych, ale nie są to tanie urządzenia w zakupie, choć ceny z roku na rok są bardziej atrakcyjne i tutaj powstała myśl, by produkować polskie pompy ciepła i pokazać, że możemy konkurować ze wschodem i udowodnić, że jakość można połączyć z atrakcyjną ceną. Firma Silesia Term chce wyjść z bardzo atrakcyjną ofertą cenową dla instalatorów branży OZE dzięki czemu będą oni mogli proponować kompletne systemy grzewcze w cenach na tyle atrakcyjnych, że będzie stać przysłowiowego Kowalskiego na zakup takiego systemu z pompą ciepła.

Pompa ciepła liderem wśród systemów grzewczych…

Być może nie wszyscy kojarzą, że główną zaletą pomp ciepła jest swoiste zaprzęgnięcie praw fizyki do służby człowiekowi. Okazało się bowiem, że można z zimnego gruntu „odpompować” ciepło, które de facto w nim jest, skondensować je i wpompować do mieszkania, by uczynić je jeszcze cieplejszym. Na pierwszy rzut oka wygląda to nierealnie, ale żeby było śmieszniej schemat ten funkcjonuje już od grubo ponad stu lat w najzwyklejszych lodówkach. Teraz po prostu zastosowano go na większą skalę. Pompa ciepła utrzymuje odpowiednią temperaturę pomieszczenia niskim kosztem. Koszt ten w porównaniu do kosztów ogrzewania olejem opałowym, gazem, węglem, drewnem lub brykietami jest nadal niższy. Mało kto jednak pamięta, by do rachunków w tych ostatnich przypadkach doliczyć jeszcze robociznę. A przecież tych „roboczogodzin” przy drewnie oraz węglu podczas całego sezonu uzbiera się trochę. Z której strony by się nie przymierzać – pompa ciepła wychodzi w eksploatacji najtaniej.

Silesia Term nowym liderem wśród pomp ciepła?

Nawet bez wdawania się w techniczne parametry, które zresztą stoją na naprawdę wysokim poziomie, o tym, czy dane urządzenie jest opłacalne decydują jeszcze: jego cena oraz jakość (przełożona na długi i bezawaryjny okres użytkowania). I tutaj przede wszystkim naszym konstruktorom z firmy Silesia Term udało im się na tyle obniżyć koszty, że pompy ciepła ST AIR oraz ST EARTH są w stanie konkurować cenowo nawet z tradycyjnymi kotłami podajnikowymi. Warto tu zauważyć, że dotychczas były to urządzenia z dwóch różnych półek cenowych. Czy przystępna cena ma za zadanie odwrócić uwagę klienta od jakości wyrobu? W tym przypadku z pewnością nie. Sprzedaż oraz zainteresowanie zakupem pomp ciepła Silesia Term są coraz większe, a na portalach branżowych brak głosów niezadowolenia. Wszystko więc wskazuje na to, że zapowiada się polski przebój rynkowy z dziedziny OZE.

Dodatkowym atutem i potwierdzeniem jakości produktu jest 5 letnia gwarancja producenta, którą potwierdza jakość naszych produktów. Zachęcam także do odwiedzin na portalu Facebook gdzie na bieżąco są dodawane zdjęcia z naszych inwestycji oraz nowości w naszej ofercie.

Daniel Biłka

Masz pytania zadzwoń - Doradca techniczno-handlowy odpowie Ci na wszystkie pytania: tel. 665 920 944.

Silesia Term, Nowy Dwór 6, 48-130 Kietrz

(as)

Tekst sponsorowany