Niedziela, 1 listopada 2020

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

Wielkie serce pracowników Rafako. Uzbierali 10 000 zł dla dzieci z autyzmem

16.09.2016 08:49 | 0 komentarzy | ż

Dokładnie 10 066,75 zł uzbierano podczas zbiórki charytatywnej, jaka odbywała się na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Energetyka. Kwota ta zostanie przekazana Stowarzyszeniu SPEKTRUM z Raciborza na zajęcia terapeutyczne i rehabilitacje podopiecznych. 

Wielkie serce pracowników Rafako. Uzbierali 10 000 zł dla dzieci z autyzmem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz kolejny pracownicy RAFAKO, pokazali, że oprócz dobrej zabawy chętnie i hojnie wspierają akcje charytatywne. 3 września w Ośrodku Wypoczynkowym Aqua-Brax w Szymocicach odbył się doroczny piknik rodzinnych z okazji Dnia Energetyka. Liczne atrakcje i występny artystyczne, w tym koncert Dody, zgromadziły bardzo wielu pracowników RAFAKO z całymi rodzinami oraz sympatyków raciborskiej Spółki. Od wielu lat, podczas imprezy prowadzona jest kwesta na cel charytatywny.

W tym roku, do specjalnie przygotowanych puszek, datki zbierali młodociani pracownicy RAFAKO wraz z opiekunami, a także przedstawicielami Zarządu. Gościem specjalnym była Ewa Bugdoł, Mistrzyni Europy w triathlonie długim, która także kwestowała. Za każdy wrzucony do puszki grosz osoby otrzymywały naklejki oraz czapeczki z daszkiem z logiem firmy.

Zebrana kwota przekazana zostanie Stowarzyszeniu SPEKTRUM z Raciborza. Stowarzyszenie to grupa rodziców, terapeutów i innych specjalistów z powiatu raciborskiego, którzy postanowili stworzyć dla swoich małoletnich, a także dorosłych już dzieci z zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością miejsce i warunki do radosnego oraz zrównoważonego rozwoju. Trzon Stowarzyszenia tworzą rodzice, którzy spotkali się w grupie wsparcia dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, działającej przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu.

- W imieniu członków oraz podopiecznych Stowarzyszenia SPEKTRUM serdecznie dziękujemy państwu za zebrane, w ramach akcji charytatywnej, środki finansowe na terapię i rehabilitację naszych niepełnosprawnych dzieci. Jesteśmy pod wrażeniem wielkiej życzliwości, jaka spotkała nas w trakcie trwania zbiórki. Dziękujemy wszystkim za wielkie serce, okazaną pomoc i wsparcie - mówiła ze wzruszeniem Katarzyna Maciejska, prezes raciborskiego Stowarzyszenia SPEKTRUM.

źródło: Rafako