środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Remontowa jesień na drogach Raciborza

05.09.2016 06:50 | 1 komentarz | ma.w

Ocicka jednak do remontu. I to jeszcze w tym roku.

Remontowa jesień na drogach Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wniosek starostwa o rządowe dofinansowanie remontu ul. Ocickiej doczekał się pieniędzy z listy rezerwowej na tzw. schetynówki. Naprawa nawierzchni drogi, chodnika i budowa ścieżki rowerowej na odcinku od klasztoru Annuntiata do ul. Koszalińskiej ma być zrealizowana jesienią.

Pieniądze na remont Ocickiej pochodzą z puli tzw. schetynówek czyli Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych, który wprowadzono za kadencji Grzegorza Schetyny jako wicepremiera. W pierwszym rozdaniu rządowych pieniędzy projekt z naszego powiatu przepadł i trafił na listę rezerwową. Na dniach doczekał się pozytywnego rozpatrzenia. Tą informację podał 24 sierpnia radnym z komisji gospodarki prezydent Mirosław Lenk. Urząd miasta współdziała ze starostwem w tym projekcie drogowym. Przekaże na plac Okrzei 558 tys. zł na ten cel.

W magistracie spodziewają się dużych utrudnień w ruchu, bo remont Ocickiej będzie odbywał się z wyłączeniem jednego pasa ruchu. Z tej trasy wielu kierowców korzysta dziś jako objazdu remontowanej Głubczyckiej. Tam prace potrwają do końca października. Jeśli dodać jeszcze, że Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje tej jesieni generalny remont ul. Armii Krajowej i Rudzkiej to łatwo przewidzieć jakiej skali korki czekają kierujących. – Będziemy mieli Sajgon – powiedział radnym prezydent Lenk.

(ma.w)