Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Ludmiła Nowacka rozpoczęła nowy rok szkolny w ZSOMS Racibórz

01.09.2016 13:06 | 2 komentarze | ma.w

- Po latach to mój miły powrót do szkoły - mówiła dziś na placu przed szkołą sportową była wiceprezydent Raciborza. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którym Nowacka już zarządza, określiła jako słynący z promocji sportu i dbałości o poziom dydaktyczny. - Ofertę mamy bardzo bogatą. Stawiamy na modę na sport ale również na inne ścieżki edukacji - przekazała zebranym uczniom i kadrze nauczycielskiej.

Ludmiła Nowacka rozpoczęła nowy rok szkolny w ZSOMS Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowacka o szkole powiedziała, że to tu zostawia się najlepsze lata życia, zarówno jeśli chodzi o młodzież jak i pracowników. - Kształtujemy los tych młodych ludzi, dla których jesteśmy przewodnikami życia - zaznaczyła.

Zastępczyni Ewy Lewandowskiej, która przebywa na zwolnieniu lekarskim, przedstawiła obecnych na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, swych zastępców: Kazimierza Stępnia - wicedyrektora ds. sportu oraz wicedyrektorów ds. dydaktycznych Iwonę Kuczyńską (przeszła z Gimnazjum nr 1) oraz Katarzynę Tomaszewską (pracuje w ZSOMS od 5 lat). Ludmiła Nowacka poinformowała, że będzie nauczała w ZSOMS historii i wiedzy o społeczeństwie. O tym kiedy oficjalnie zostanie dyrektorem placówki zdecyduje Marszałek Województwa.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego wyróżniono grono uczniów - sportowców, którzy odnosili sukcesy na zawodach rangi międzynarodowej. Przywitano też pierwszaków i ogłoszono, którzy nauczyciele będą wychowawcami poszczególnych klas.

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.