Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Remont Ocickiej tylko do osiedla na Wiejskiej

31.08.2016 15:55 | 0 komentarzy | ma.w

Ulica Ocicka będzie remontowana w trzech etapach i co najmniej przez 3 lata. Ostatecznie - bez łącznika z Żerdzinami, który wykorzystywany jest np. jako objazd remontowanej Głuczyckiej.

Remont Ocickiej tylko do osiedla na Wiejskiej
Remont ul. Głubczyckiej - tutaj tworzą się gigantyczne korki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowa drogi powiatowej nr 3540S będzie realizowana od jej skrzyżowania z Drogą Krajową nr 45 do drogi wojewódzkiej nr 916. Przewidziano trzy etapy. Pierwszy od skrzyżowania przy klasztorze do krzyżówki z ul. Koszalińską. Na ten etap pozyskano pieniądze z dotacji rządowej, która pokryje 50% kosztów.

Do 15 września Powiat Raciborski złoży wniosek o dofinansowanie kolejnego etapu przebudowy Ocickiej, od skrzyżowania z Koszalińską do krzyżówki z Węgierską.

Jak poinformował na sesji 31 sierpnia Roman Peikert ze starostwa powiatowego "za jakiś czas" miałby sfinalizować się ostatni, trzeci etap od ul. Węgierskiej do końca zabudowań na ul. Wiejskiej.

Przebudowie zostanie poddany - jak zaznaczył R. Peikert - cały korpus drogowy. Po lewej stronie drogi zostanie naprawiony chodnik do ul. Cmentarnej, a następnie wykonany nowy o szerokości 1,5 m do Koszalińskiej. Po prawej stronie zaplanowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m do ul. Leśmiana.

Przetarg na wykonanie robót już ogłoszono. Oferty są przyjmowane do 13 września. - Później nastąpi maksymalnie szybka weryfikacja, a umowę jeszcze we wrześniu z wykonawcą podpiszemy - wyraził nadzieję urzędnik starostwa.

Remont odcinka do Koszalińskiej zostanie podzielony. Wpierw nastąpi zamknięcie prawego pasa jezdni (patrząc od skrzyżowania z klasztorem) na odcinku 800 m. Prace potrwają do 30 października. Mają się skończyć przed Świętem Zmarłych. Ruch jednokierunkowy ma być prowadzony do Ocic. Wyjazd z Ocic miałby się odbywać Gdańską - Wałbrzyską i Kolonialną na DW 916 od strony Lekartowa. Pas lewy ma być przebudowany do 30 listopada i trwają rozmowy by wydłużyć je do 9 grudnia.