Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

25 lat Straży Miejskiej w Rybniku. Komendant: stajemy się coraz silniejsi

29.08.2016 07:00 | 9 komentarzy | KP

Rybnicka Straż Miejska istnieje już ćwierć wieku. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu, w Domu Kultury w Niedobczycach zorganizowano uroczystość uświetniającą obchody 25-lecia jednostki.

25 lat Straży Miejskiej w Rybniku. Komendant: stajemy się coraz silniejsi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie było okazją do wręczenia awansów i wyróżnień pracownikom, którzy ze szczególnym poświęceniem wykonują swoją pracę. Nie zabrakło również życzeń, gratulacji i pochwał płynących ze strony przedstawicieli innych służb mundurowych oraz władz samorządowych.

– Dzisiejszy dzień jest dla nas szczególny. Świętujemy i wspominamy tych, którzy nam towarzyszyli: kolegów, koleżanki, współpracowników. Tych, których koleje życia zepchnęły z torów wciąż jadącej, strażniczej lokomotywy, która mozolnie ciągnie swoje wagony po dzień dzisiejszy. Nie zapominajmy o tych wszystkich, którzy współtworzyli naszą jednostkę oraz tych, którzy dodawali splendoru przez te wszystkie lata. Z roku na rok stajemy się coraz silniejsi i coraz bardziej potrzebni społeczeństwu. Czasy się zmieniają i problemy również. My codziennie stawiamy im czoła. Szanowni jubilaci, życzę wam samych sukcesów w działaniach służbowych i pomyślności w sprawach osobistych. Życzę, by państwa trud przynosił wyłącznie dobre owoce i stanowił źródło motywacji do dalszej pracy. Mając jednak na względzie szczególną specyfikę, jaka wyróżnia nas spośród innych formacji mundurowych, życzę, by z państwa wysiłków najwięcej chwały i pożytku odniosło miasto Rybnik – tymi słowami do wszystkich zebranych zwrócił się Arkadiusz Kaczmarczyk, komendant rybnickiej Straży Miejskiej.

– Straż Miejska istnieje od 25 lat, ma się dobrze i z tego cieszą się zarówno władze miasta jak i mieszkańcy. Szekspir napisał kiedyś, że aby ktoś mógł spać, ktoś musi czuwać. I właśnie to czuwanie już od średniowiecza towarzyszyło mieszkańcom wielu miast, czuwanie ludzi, którzy w sposób szczególny czuli się odpowiedzialni za miasto. Myślę, że takimi osobami są właśnie pracownicy rybnickiej straży miejskiej. I właśnie za to chciałem im bardzo podziękować. To praca bardzo trudna. Praca z człowiekiem w warunkach, nazwijmy je, stresowych. To na pewno nie pomaga w kontakcie i dialogu. Ale wiem, że dają państwo rady. Jesteście dobrą wizytówką miasta Rybnika – przekonywał prezydent Piotr Kuczera.

– Jubileusz 25-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Rybniku to szczególny dzień dla każdego strażnika. W tym wyjątkowym dniu życzę państwu samych sukcesów w pracy zawodowej, zdrowia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności. Niech nigdy nie zabraknie również przychylności lokalnej społeczności, która jest niezmiernie ważna podczas codziennej służby Straży Miejskiej. Nie da się przecenić, jak bardzo państwa praca wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – to z kolei fragment listu, jaki do świętujących skierował Adam Fudali, przewodniczący rybnickiej Rady Miasta. Odczytany zaś został przez wiceprzewodniczącego Andrzeja Wojaczka.

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika

Andrzej Wojaczek

Andrzej Wojaczek

Radny Miasta Rybnik.

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika