Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Powietrzna bitwa nad Raciborzem, czyli IX Piknik Modelarski [ZAPOWIEDŹ]

15.08.2016 09:55 | 0 komentarzy | ż

Jak co rok we wrześniu Raciborskie Stowarzyszenie Lotnicze "Skrzydlaty Racibórz" organizuje Międzynarodowy Piknik Modelarski

Powietrzna bitwa nad Raciborzem, czyli IX Piknik Modelarski [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku będzie to już IX edycja i odbędzie się w dniu 11 września od godziny 10. Miejsce pikniku to jak co roku teren nad kanałem Ulga naprzeciwko osiedla Obora. Na pikniku pojawi się kilkudziesięciu modelarzy z całej polski jak i koledzy z Czech.

W tym roku przewidziano jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek dla modelarzy oraz publiczności. Odbędą się między innymi: pokazy akrobacji 3D helikopterów, samolotów, wyścigi dronów oraz o godzinie 14 główna - atrakcja wielka bitwa powietrzna z pokazem pirotechnicznym.W powietrzu pojawi się kilkanaście modeli samolotów które w ostrzale będą walczyć między sobą o zwycięstwo.

- Piknik modelarski to również okazja do zaprezentowania naszego pomysłu w tegorocznym budżecie obywatelskim miasta Racibórz. Nasze stowarzyszenie kolejny raz próbuje zyskać poparcie dla projektu budowy lądowiska modelarsko - sportowego pt.: "Raciborski Park Modelarski". Projekt ma na celu stworzenie miejsca w Raciborzu sprzyjającego uprawianiu szeroko pojętego modelarstwa a także sportów lotniczych na sprzęcie takim jak paralotnie. W Raciborzu i okolicach mieszka wielu modelarzy oraz paralotniarzy, którzy nie mają dogodnego miejsca do bezpiecznego uprawiania swojego hobby. Budowa takiego parku znacząco wpłynie na zainteresowanie szeroko pojętym tematem modelarstwa i lotnictwa wśród dzieci i młodzieży naszego miasta. Będzie to miejsce na miłe i zdrowe spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. To także miejsce gdzie będą pokazywane oryginalne pomysły warte publicznego pokazania, miejsce gdzie będzie można poszerzać własną wiedzę i umiejętności, to miejsce inspiracji i późniejszego naśladownictwa do uprawiania sportów związanych z wyścigami, rajdami oraz sportem lotniczym - informuje Maciej Musioł, wiceprezes Stowarzyszenia "Skrzydlaty Racibórz".