Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Nowiny Raciborskie o pomyśle włączenia Raciborza do województwa opolskiego

08.08.2016 15:57 | 0 komentarzy | żet

W Opolskiem bylibyśmy trzecim co do wielkości miastem, współrządzlibyśmy województwem - uważają politycy z powiatu raciborskiego. Racibórz wciąż nie ma obwodnicy, tymczasem w województwie opolskim takich inwestycji doczekały się o wiele mniejsze Głubczyce, Nysa oraz Prudnik. Co o tym pomyśle sądzą przedstawiciele władz województwa opolskiego, Pietrowic Wielkich, Raciborza i Rudnika? Jak zmiana granic województw wygląda od strony prawnej? O tym w najnowszym wydaniu Nowin Raciborskich.

Nowiny Raciborskie o pomyśle włączenia Raciborza do województwa opolskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O czym jeszcze przeczytacie w najnowszym wydaniu "Nowin Raciborskich"?

Zwłoki w Szymocicach. Sentymentalna podróż mieszkanki Katowic do Raciborza zakończyła się tragicznie. Ciało kobiety odnaleziono w stawie.

Ognik 2016. Racibórz idzie w ślady Bolesławia i organizuje nocne zawody strażackie. Mówi o nich mł. kpt. Mateusz Wyrba z raciborskiej straży pożarnej.

Z Roszkowa do... Roszkowa. W Polsce są dwa Roszkowy. Jeden w powiecie raciborskim, drugi w powiecie jarocińskim. Mieszkańcy naszego Roszkowa przejechali 300 km, by spotkać się ze swoimi "imiennikami" w Wielkopolsce.

Dożynki 2016 - kalendarz. Żniwa trwają w najlepsze, co jest niechybnym zwiastunem nadejścia dożynek. Zapytaliśmy w urzędach gmin oraz w sołectwach, ile już wiadomo o tegorocznych imprezach dziękczynnych.

Seniorzy na siłowni. Mieszkańcy Brzezia korzystają z dobrej pogody i siłowni pod chmurką. Ćwiczą tak zawzięcie, że niejeden młody człowiek nie dałby im rady!

Libańczycy pokochali Ocice. Cztery dni wystarczyły, aby pielgrzymi z odległego Libanu zżyli się z polskimi gospodarzami na Ocicach, u których kwaterowali przed Światowymi Dniami Młodzieży. Gdy przyszło do pożegnania, łzy lały się litrami...

Racibórz będzie miał swoją plażę. Mieszkańcy Raciborza i okolic mieli cieszyć się z kompleksu rekreacyjnego nad Odrą już 30 czerwca. Tymczasem pomio zbliżającego się coraz większymi krokami końca wakacji, nad Odrą wciąż pracują koparki... Budowlańcy mówią wprost: najdłużej trwała robota papierkowa!

Europejskie tournée tancerzy "Źródła". Raciborzanie promowali nasz folklor na półwyspie Iberyjskim. O ich występach, przygodach i ludziach, których napotkali pisze Maciej Kozina.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety