Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Studia w Rybniku. Ruszył drugi nabór na kierunek Finanse i Rachunkowość

29.07.2016 10:09 | 5 komentarzy | ż

Kandydaci wciąż mają szansę podjąć studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku. Uczelnia prowadzi tam dodatkowy nabór na kierunek o profilu praktycznym: Finanse i Rachunkowość. Zainteresowani mają czas do 15 września 2016 roku.

Studia w Rybniku. Ruszył drugi nabór na kierunek Finanse i Rachunkowość
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na kierunku do wyboru są 3 unikalne specjalności: Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP), Inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD) oraz Analityk Rynkowy i Finansowy (nowość).

– Przygotowany dla potrzeb wydziału kierunek o profilu praktycznym jest szczególnie pożądany przez przedsiębiorców. Dzięki temu rybnicki wydział Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ma szansę stać się nie tylko lokalnym ośrodkiem naukowo-dydaktycznym, ale również platformą współpracy społecznej i gospodarczej – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu Finansów i Administracji. – Zyskają na tym oczywiście studenci, którzy już w trakcie studiów będą mieli realny kontakt z praktyką gospodarczą. W moim przekonaniu będzie im łatwiej o dobrą pracę w regionie, ale i poza nim – dodaje.

Kierunek o profilu praktycznym sprzyja zdobywaniu przez studenta umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych. Ponad połowa programu studiów obejmuje zajęcia praktyczne, w szczególności warsztaty prowadzone przez osoby posiadające doświadczenie zawodowe w otoczeniu gospodarczym. Na studiach tych studenci korzystają z obowiązkowych 3 miesięcznych praktyk zawodowych.

Poza Rybnikiem Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi także nabór na kierunki w kampusie w Katowicach. Uczelnia zapowiada, że łącznie w Katowicach i Rybniku przyjmie dodatkowo około 150 osób na studia stacjonarne pierwszego stopnia (razem z pierwszym naborem będzie to blisko 2,5 tys. kandydatów).

Zainteresowani mają czas na zalogowanie się w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym (isr.ue.katowice.pl) i wpłacenie opłaty rekrutacyjnej do 15 września 2016 roku. Wyniki kwalifikacji na I rok studiów zostaną ogłoszone 16 września. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia będą składać komplet dokumentów 17 i 19 września.

Łącznie dodatkowy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach prowadzony jest na następujące kierunki studiów:

w Rybniku:

  • Finanse i Rachunkowość (studia o profilu praktycznym)

w Katowicach:

  • Analityka Gospodarcza
  • Finanse Menedżerskie
  • Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia
  • Gospodarka Turystyczna
  • Gospodarka Przestrzenna
  • Gospodarka i Zarządzanie Publiczne
  • Informatyka i Ekonometria

Na stronie internetowej UE Katowice dostępny jest specjalny przewodnik dla kandydatów na studia pierwszego stopnia stacjonarne (kliknij TUTAJ).

Uniwersytet przypomina także, że rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia oraz niestacjonarne I i II stopnia trwa do 10 września 2016 r. pod adresem: isr.ue.katowice.pl. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiuje obecnie 11 tys. studentów.

Więcej na: www.ue.katowice.pl/kandydaci


Informacje dodatkowe

Wydział Biznesu Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uruchamia od nowego roku akademickiego także studia podyplomowe Administracja i Finanse.

Studia kierowane są do obecnych i przyszłych pracowników administracji publicznej jak i niepublicznej, którzy pracują lub poszukiwać będą zatrudnienia zarówno w jednostkach administracji, jak i przedsiębiorstwach.

Celem dwusemestralnych studiów jest pogłębienie wiedzy na temat procesów i procedur administracyjnych obejmujących decyzje legislacyjne w Polsce i Unii Europejskiej, jaki i wykształcenie umiejętności przeprowadzania i analizowania procedur administracyjnych, z uwypukleniem ich konsekwencji finansowych. Absolwenci studiów nabędą wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie funkcjonowania na płaszczyźnie prawnej, finansowej i menedżerskiej administracji tak publicznej, jak i prywatnej, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z otoczeniem gospodarczym.

Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzone będą zarówno przez wykładowców akademickich jak i wysokiej klasy praktyków z zakresu prawa, finansów i zarządzania. Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z programem studiów podyplomowych i rozważenia udziału w nich pracowników kierowanej przez Pana/Panią instytucji/jednostki.

źródło: UE w Katowicach