Czwartek, 21 listopada 2019

imieniny: Janusza, Marii, Konrada

RSS

Od piątku zmiany w ruchu na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu

21.07.2016 11:16 | 1 komentarz | tora

W związku z planowanym remontem drogi od piątku 22 lipca na odcinku ul. Radlińskiej między skrzyżowaniem z ul. Wałową oraz Rondem Nowomiejskim w Wodzisławiu Śląskim zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu.

Od piątku zmiany w ruchu na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakres inwestycji obejmie wymianę nawierzchni oraz chodników, a także regulację i budowę nowych wpustów kanalizacji deszczowej. Na czas robót zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od Ronda Nowomiejskiego w kierunku ulicy Wałowej, co umożliwi modernizację od razu całego pasa ruchu. Dwukierunkowy pozostanie jedynie odcinek od ronda do zjazdu do supermarketu.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Firmy Budowlanej D-Art (lider) oraz Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INFRAGO, które w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyło najkorzystniejszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować ok. 456 tys. zł i zostanie sfinansowana wspólnie przez samorządy Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. Zgodnie z podpisaną umową modernizacja drogi potrwa prawie do końca wakacji.

Ze względu na znaczenie ul. Radlińskiej dla układu komunikacyjnego miasta odpowiedzialny za nadzór nad Powiatowym Zarządem Dróg członek zarządu Leszek Bizoń zaapelował do wykonawcy o maksymalne ograniczenie uciążliwości dla kierowców.

Przypominamy równocześnie, że z powodu remontu drogi od środy 20 lipca autobusy linii nr 31 i 36 powiatowych przewozów pasażerskich kursują zmienionymi trasami i z pominięciem części przystanków.

Na linii nr 36 z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju autobusy zaczynają i kończą kursy na przystanku Wodzisław Śląski/Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków:

Wodzisław Śl./Rybnicka Dworzec Kolejowy,

Wodzisław Śl./Jana Pawła II „Dywyta”,

Wodzisław Śl./26 Marca Biblioteka,

Wodzisław Śl./Radlińska ZSZ,

Wodzisław Śl./Matuszczyka Osiedla XXX-lecia,

Wodzisław Śl./Matuszczyka Skrzyżowanie.

Z kolei autobusy linii nr 31 z Wodzisławia Śl. do Bukowa przez Pszów, Syrynię, Lubomię i Nieboczowy kursują z pominięciem przystanków Wodzisław Śląski/ 26 Marca Biblioteka i Wodzisław Śląski/Radlińska ZSZ.

Zmiany będą obowiązywać do końca wakacji.