Czwartek, 23 listopada 2017

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Księgowe Przyszłości pochodzą z wodzisławskiego „Ekonomika”

19.07.2016 15:28 | 0 komentarzy | (q)

Choć wakacje trwają w najlepsze, młodzież szkół powiatu wodzisławskiego nadal zbiera owoce swojej całorocznej pracy. Właśnie dotarła wiadomość, że trzy uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl. zajęły miejsce na podium prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Księgowi Przyszłości”.

Księgowe Przyszłości pochodzą z wodzisławskiego „Ekonomika”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Księgowy to od zawsze ważny filar funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dziś, obok tradycyjnych funkcji, księgowy coraz częściej staje się też doradcą przedsiębiorcy odpowiedzialnym za zarządzanie całym obszarem finansowym firmy. Współczesny przedstawiciel tego zawodu to profesjonalista, korzystający z najnowszych technologii i narzędzi pracy, potrafiący współpracować z innymi i wnoszący istotny wkład w rozwój gospodarki.

Jedną z inicjatyw, mających na celu stałe podnoszenie kwalifikacji niezbędnych w pracy każdego księgowego, a także zmianę stereotypowego wizerunku tej profesji, jest konkurs wiedzy o rachunkowości „Księgowi Przyszłości”. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości, a patronat nad akcją sprawuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polski oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Co ważne, choć konkurs odbywa się w trzech kategoriach: czynnych zawodowo księgowych, studentów kierunków ekonomicznych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, to zadania są jednakowe dla wszystkich drużyn i sprawdzają nie tylko wiedzę z rachunkowości, ale również umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.

W rywalizacji, w której udział wzięło kilkaset zespołów z całej Polski, świetnie wypadły uczennice wodzisławskiego „Ekonomika”: Patrycja Kampik, Paulina Lankocz i Agnieszka Pytlik, których opiekunem jest Janusz Sokół. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w kraju i dzięki temu jako jedyna reprezentacja z okręgu śląskiego została zaproszona na uroczystą galę finałową podsumowującą konkurs. W jej trakcie dziewczyny zebrały wiele pochwał za kreatywność oraz wiedzę. Z kolei Zespół Szkół Ekonomicznych sukcesem swoich uczennic po raz kolejny udowodnił, że kształci nie tylko świetnych gastronomów czy specjalistów z branży hotelarskiej, ale również księgowych, o co dba między innymi patron Technikum Ekonomicznego, czyli Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.