Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zbigniew Wierciński nowym dyrektorem RCKiK w Raciborzu

19.07.2016 13:45 | 4 komentarze | żet

Choć brak jeszcze oficjalnego komunikatu, z naszych informacji wynika, że Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło już konkurs na stanowisko dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Zbigniew Wierciński nowym dyrektorem RCKiK w Raciborzu
Zbigniew Wierciński (fot. arch. Nowiny Raciborskie)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowym dyrektorem krwiodawstwa ma zostać Zbigniew Wierciński. W przeszłości pełnił on funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu. W konkursie wzięły udział cztery osoby, wśród nich pełniąca obowiązki dyrektora Agnieszka Wiklińska.

- Prowadzę korespondencję z ministerstwem zdrowia, jednak dopóki nie ma oficjalnych informacji, nie mogę niczego powiedzieć... Na razie pełnię jeszcze obowiązku dyrektora RCKiK - powiedziała w rozmowie z nami Agnieszka Wiklińska.

Przypomnimy, konkurs został ogłoszony na początku maja tego roku. Kandydaci musieli wykazać się co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym (lub ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku zarządzania oraz co najmniej trzyletnim stażem pracy).

Agnieszka Wiklińska pełni obowiązki dyrektora RCKiK od grudnia 2014 roku, kiedy rezygnację ze stanowiska złożyła wieloletnia dyrektor krwiodawstwa Maria Wiecha. Nastąpiło to po serii artykułów w prasie lokalnej i krajowej dot. nowej, wybudowanej za ogromne pieniądze siedziby krwiodawstwa oraz zadłużeniu placówki (czytaj również: Zaufali dyrektor i nie dostali pieniędzy).

Ludzie:

Maria  Wiecha

Maria Wiecha

Była radna miejska, była dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.