środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Książki na Oborze, czyli letnie książkobranie na basenie

10.07.2016 13:05 | 0 komentarzy | (q)

Raciborska biblioteka w wakacje postanowiła wyjść w teren i zadomowiła się na basenie w Oborze! Do końca wakacji, osoby odpoczywające nad wodą będą mogły skorzystać bezpłatnie z dostępu do książek i czasopism w ramach akcji Letnie książkobranie.

Książki na Oborze, czyli letnie książkobranie na basenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pomysł został podpatrzony na jednym z czeskich otwartych basenów. Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie do gustu także raciborzanom i „Letnie książkobranie” przetrwa do końca wakacji – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor raciborskiej biblioteki.

Regał z książkami i czasopismami znajduje się pod jednym z zielonych namiotów obok sklepiku. Korzystanie ze zbiorów opiera się na zasadzie bookcrossingu, czyli idei nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Wystarczy zatem w trakcie pobytu na basenie sięgnąć po wybraną książkę lub gazetę a po przeczytaniu oddać ją z powrotem na regał, tak żeby mogli po nią sięgnąć kolejni czytelnicy.

- Nasze „Letnie książkobranie” to oczywiście tylko namiastka tego, co oferuje biblioteka. Po nowości książkowe, filmy, płyty z muzyką, audiobooki i gry planszowe zapraszamy do naszych filii i oddziałów – kończy Małgorzata Szczygielska.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.