środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Światowe Dni Młodzieży w Raciborzu. Sprawdź co będzie się działo

27.06.2016 20:14 | 0 komentarzy | (q)

Już za miesiąc w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, czyli międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Tydzień wcześniej odbędą się tzw. Dni w Diecezjach. Część obchodów będzie się również w Raciborzu, m. in. na Zamku Piastowskim.

Światowe Dni Młodzieży w Raciborzu. Sprawdź co będzie się działo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Struktura Dni w Diecezjach zależy od charakterystyki i stylu goszczącej diecezji. Jest to czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów.

- Obchody na Zamku Piastowskim w Raciborzu zaplanowano na dwa dni. W czwartek 21 lipca w tzw. Dzień Kultury w godz. od 9.00 do 18.00 uczestnicy ŚDM, mieszkańcy a także wszyscy chętni będą mogli zwiedzić dawną siedzibę Piastów bezpłatnie i indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. Będzie to okazja by zobaczyć wyremontowaną kaplicę zamkową - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

- Tego dnia na zamku zaplanowaliśmy również Jarmark rękodzieła i żywności ekologicznej. Impreza jak zawsze odbędzie się na zamkowym dziedzińcu. Do udziału w jarmarku Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza już dziś sprzedawców pamiątek, dewocjonaliów, producentów zdrowej eko-żywności, rzemieślników i rękodzielników - zachęca dyrektor Grażyna Wójcik. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: promocja@zamekpiastowski.pl. Karta uczestnictwa w jarmarku do pobrania TUTAJ: http://www.zamekpiastowski.pl/files/karta_uczestnictwa_w_jarmarku_sdm_1463578960.pdf

UDZIAŁ WYSTAWCÓW W JARMARKU JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!

Warunkiem jest jedynie wypełnienie zgłoszenia i odesłania tradycyjną pocztą lub w formie elektronicznej. Informujemy, że posiadamy własne stragany, stylizowane na średniowieczne jak i dopuszczamy własne ekspozycje sprzedających, w tym sprzedaż z dziedzińca. W godzinach porannych, przed otwarciem imprezy, umożliwimy wjazd samochodami na zamkowy dziedziniec.

- W razie zainteresowania wystawców będzie możliwość ekspozycji swojego asortymentu na dziedzińcu nie tylko podczas jarmarku 21 lipca, ale również w niedzielę 24 lipca Prosimy o kontakt zainteresowane firmy na adres: promocja@zamekpiastowski.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 32 414 02 33 - dopowiada Grażyna Wójcik.

- W niedzielę 24 lipca w tzw. Dzień w rodzinach w godz. od 17.30 do 22.00 na zamkowym dziedzińcu odbędzie się Wieczorny Festyn Parafialny. Na zamkowej scenie plenerowej wystąpi „Armia Dzieci” – projekt, który gromadzi ludzi z różnych pokoleń, dorosłych, młodzież i dzieci. Jest włączony w formację stowarzyszenia wiernych na prawach papieskich ICPE. Instytut Ewangelizacji Świata Misja ICPE to katolicka misja, w skład której wchodzą chrześcijanie zaangażowani w ewangelizację świata. Misja ICPE prowadzi swoją działalność poprzez ewangelizację, budowanie wspólnoty i dzieła miłosierdzia, szkoląc katolików, formując ich do posługi w Kościele i zdobywania świata dla Chrystusa. Misja ICPE zarejestrowana jako międzynarodowe stowarzyszenie wiernych na prawach papieskich, jest misyjnym ramieniem Międzynarodowej Wspólnoty Przymierza Chwała Boża. ICPE w Polsce istnieje od 1999 r.

Ludzie:

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.