środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Od dziś nowy rozkład jazdy w komunikacji w powiecie wodzisławskim

27.06.2016 07:12 | 6 komentarzy | (q)

Jedna linia do Jastrzębia-Zdroju, dwie do Raciborza, wycofanie autobusów do Chałupek, zmieniony przebieg niektórych tras na terenie powiatu i nowe przystanki. Tak w skrócie od początku wakacji będzie wyglądał nowy rozkład jazdy autobusów PKS Racibórz w powiecie wodzisławskim.

Od dziś nowy rozkład jazdy w komunikacji w powiecie wodzisławskim
Fot. Adam Ciepluch (facebook.com/pksraciborz)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

27 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy autobusów w komunikacji, dla której organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Linie otrzymają nową numerację tak, żeby nie myliły się z liniami komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju i Raciborzu. Numery linii będą zaczynać się od ,,3”, a do Raciborza przyjmą numery 40 i 41.

W siatce połączeń pojawią się nowe przystanki i zmienione trasy. Po raz pierwszy autobus dotrze do nowej wsi Nieboczowy. W przyszłym roku szkolnym PKS dowiezie bowiem z tej miejscowości, a także z Bukowa i Grabówki uczniów do szkół oraz przedszkola w Syryni i Lubomi. To efekt dobrej współpracy powiatu z gminami. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku szkolnym z dojazdów do szkół autobusami PKS korzystali uczniowie z Godowa i Gorzyc.

W niektórych miejscowościach pojawią się nowe przystanki. W Rogowie – przy ulicy Wyzwolenia, w Czyżowicach – przy ulicy Dworcowej, w Gorzycach – przy ulicy Polnej, a w Turzy Śląskiej – przy ulicy Granicznej. Ze względu na szerokość ulic tymi trasami przejadą jednak autobusy o mniejszych gabarytach.

Skróci się także czas przejazdu z Wodzisławia Śl. do Raciborza. Autobusy pominą Pszów i kursować będą przez Kokoszyce i Zawadę. Ponadto dotychczasowa linia do Chałupek zostanie skrócona tylko do Uchylska. Pasażerowie mogą jednak na tej trasie skorzystać ze znacznie szybszego połączenia Kolei Śląskich.

Korygując czas odjazdów, a w części przypadków dodając kursy, zrealizowano też szereg uwag i próśb pasażerów, które w ostatnich miesiącach napłynęły do starostwa pocztą elektroniczną. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do końca roku. Ewentualne korekty do niego zostaną wprowadzone we wrześniu przed nowym rokiem szkolnym.

Rozkład jest dostępny na stronie www.powiatwodzislawski.pl, a także PKS Racibórz www.pksraciborz.pl