Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Przy DW 922 w Nędzy wybudują chodnik. Wójt Iskała dogadała się z marszałkiem

25.06.2016 06:00 | 0 komentarzy | ż

Przy drodze wojewódzkiej 922 czyli ul. Jana Pawła II w Nędzy wybudowany zostanie chodnik. Radni z Nędzy przyjęli uchwałę dotyczącą przekazania Województwu Śląskiemu pomocy finansowej na ten cel.

Przy DW 922 w Nędzy wybudują chodnik. Wójt Iskała dogadała się z marszałkiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

50 tys. zł - tyle w przyszłym roku z budżetu Gminy Nędza zostanie przekazane dla Województwa. Obie jednostki podpisały już porozumienie dotyczące realizacji inwestycji.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowy i przebudowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 922 (ul. Jana Pawła II) w Nędzy na odcinku o długości 540 metrów - od torów kolejowych do ostatniej posesji, w tym na odcinku około 150 m od torów kolejowych dokumentacja projektowa przebudowy istniejącego chodnika wraz z uzgodnieniami, opiniami i niezbędnymi pozwoleniami.

Część chodnika przy Jana Pawła II wybudowano kilka lat temu. Przyszła inwestycja ma być kontynuacją. - To ruchliwa droga, jedna z głównych w miejscowości, łączy dwie gminy. Chodnik w tym miejscu to kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców - mówi wójt Anna Iskała. - Jana Pawła II to droga wojewódzka, dlatego to, kiedy chodnik powstanie zależy od zarządcy czyli województwa - dodaje wójt.

źródło: UG Nędza

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.