Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kultura

Karlusy z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu na gali w Chorzowie

21.06.2016 11:50 | 0 komentarzy | ż

15 czerwca w sali widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie”. W gronie laureatów wystąpił zespół „Karlusy” z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, który zajął II miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

Karlusy z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu na gali w Chorzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chłopcy w składzie: Robert Krupa (solista), Błażej Wochnik, Radosław Wróbel, Mateusz Postulka (solista), Mikołaj Mucha (solista) i Kacper Czekajło z ogromnym zapałem wykonali trzy pieśni ludowe: „Gdzieżeś to bywał czarny baranie”, „Co za kozok” i „Piykła baba chlyb”. „Karlusy” wyśpiewali swój sukces 8 czerwca w czasie zmagań finałowych w Koszęcinie - siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Jury konkursowe wyraziło uznanie dla zaangażowania chłopców i ich niezwykle radosnej prezencji na scenie. Chłopcy otrzymali nagrodę finansową i okolicznościowy dyplom, ich występ został nagrany przez Telewizję TVS.

Organizatorami przeglądu są: Związek Górnośląski, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Telewizja TVS. W tegorocznej edycji wzięło udział 176 podmiotów wykonawczych (ponad dwa tysiące osób), do finału dostało się sześćdziesiąt zespołów. Opiekunem wesołej gromadki ludowych śpiewaków z G1 jest Aleksandra Fleger.

źródło: G1 Racibórz