Czwartek, 14 listopada 2019

imieniny: Rogera, Serafina, Agaty

RSS

Radny Szczasny: Dni Raciborza są bezpłodne

15.06.2016 22:43 | 3 komentarze | ma.w

Podniesionym głosem Leszek Szczasny skrytykował pomysł urzędu na tegoroczne święto miasta. Żądał odniesienia do historii miasta, którego mu zabrakło w programie. - A otwarcie kaplicy? - pytał prezydent Mirosław Lenk.

Radny Szczasny: Dni Raciborza są bezpłodne
Leszek Szczasny (z prawej) wraz z Dawidem Wacławczykiem i Piotrem Dominiakiem organizowali Dni Dialogu w 2010 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny NaM-u mówił, że jest rozczarowany i nie może milczeć. Określił święto miasta, które odbędzie się w ten weekend jako bezpłodne. Przypomniał, że już przed rokiem składał prezydentowie interpelację by postawić na związki z historią i włączyć w organizację święta miasta np. TMZR oraz przeprowadzić wykłady o dziejach Raciborza. - One nie muszą być nudne, to można robić ciekawie, wiem, bo sam organizuję takie projekty - opowiadał L. Szczasny. Sugerował okolicznościowe wydanie małej encyklopedii o ważnych wydarzeniach z przeszłości miasta albo zorganizowania akcji opartej na multimediach.

Szczasny wracał wspomnieniami do 2010 roku gdy z Piotrem Dominiakiem i Dawidem Wacławczykiem współorganizowali Dni Raciborza poprzez wydarzenia na placu Dominikańskim i promowali postać Krzysztofka. - Jak identyfikować się z miastem na podstawie tegorocznych Dni Raciborza? Jak być z niego dumnym? - dociekał radny.

Stwierdził też, że podziwia ludzi, którzy wierzą, że przy obecnym kierownictwie urzędu i pod aktualną władzą dojdzie do zmian na lepsze. On tę wiarę stracił.

Ponieważ Leszek Szczasny mówił podniesionym głosem i był wyraźnie wzburzony, przewodniczący komisji oświaty Paweł Rycka sugerował mu "by wyluzował" i wypił szklankę wody.

W dyskusję z radnym wdał się Marek Rapnicki, który mówił, że Dni Raciborza są zaproszeniem ludzi do niezobowiązującej, darmowej (nad czym ubolewał) imprezy plenerowej. - Dni Raciborza są wystrzałem z udziałem gwiazdy żeby wszystkim się zrobiło w tonacji dur, a nie w mol.

Prezydent Mirosław Lenk prosił by radny zamiast krzyczeć doradził jakiś ciekawy pomysł. - Widzę, że raczej wolimy sobie ponarzekać. Projekty NaM-u z 2010 roku były udane ale nie ma co katować się historią w święto miasta, bo będzie jej dużo w piątek przy otwarciu kaplicy poza tym cały rok się nią zajmujemy.


Tutaj można porównać jak atrakcje przygotował Racibórz, Rybnik i Wodzisław

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.