Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

II LO nawiązało współpracę z SGH, UJ i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową

14.06.2016 08:28 | 1 komentarz | ż

Iczniowie raciborskiego Mickiewicza będą mogli poszerzać swoje zainteresowania i pasje nie tylko w murach szkoły, ale również w Warszawie (SGH), Krakowie (UJ) i Katowicach (GWSH).

II LO nawiązało współpracę z SGH, UJ i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbliżający się rok szkolny w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Wszystko za sprawą nawiązanej współpracy z trzema prestiżowymi uczelniami - Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową. Tuż przed tegoroczną maturą, dzięki staraniom dyrekcji i opracowanym wcześniej projektom klas akademickich, uczniowie raciborskiego Mickiewicza będą mogli poszerzać swoje zainteresowania i pasje nie tylko w murach szkoły, ale również w Warszawie (SGH), Krakowie (UJ) i Katowicach (GWSH).

Wykładowcy i studenci ze Szkoły Głównej Handlowej

Młodzież z tegorocznej klasy matematycznej Ia oraz młodsi koledzy z przyszłorocznego oddziału o tym samym profilu, będą mieli okazję brać udział w zajęciach i wykładach prowadzonych przez kadrę akademicką warszawskiej SGH. Licealiści nawiążą również współpracę ze Studenckimi Kołami Naukowymi oraz wezmą udział w imprezach i uroczystościach prestiżowej warszawskiej uczelni.

Przyrodnicy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczniowie przyszłorocznych klas I i II, których zainteresowania dotyczą nauk przyrodniczych, będą objęci dydaktyczną opieką wykładowców Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warto dodać, że współpraca w ramach projektu z UJ jest kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia i przedłużona została również z inicjatywy krakowskiego uniwersytetu, zainteresowanego dalszą współpracą z II LO w Raciborzu. Współpraca ta realizowana będzie w formie ćwiczeń i wykładów zarówno w Krakowie jak i w Raciborzu.

Humaniści z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Młodzież z klasy I i II p o rozszerzonych kierunkach humanistycznych i prawniczych pogłębi swoją wiedzę i umiejętności w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Podobnie jak w przypadku współpracy z warszawską i krakowską uczelnią, uczniowie II LO wezmą udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez wykładowców z GWSH. Dodatkowo będą mieli okazję uczestniczyć w seminariach i konferencjach organizowanych przez Samorząd Studencki GWSH.

Celem realizacji projektów klas akademickich II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu jest stworzenie młodzieży możliwości pogłębiania pasji i rozwoju zainteresowań w ramach współpracy z doświadczoną kadrą akademicką na uczelniach i, co ważne, również w murach raciborskiego Mickiewicza, podczas cyklicznych zajęć i wykładów w roku szkolnym 2016/2017. Poza samą możliwości uczestnictwa w zajęciach na wyższym poziomie edukacyjnym, uczniowie będą mogli korzystać z zasobów bibliotek uczelni oraz poznać osobiście, czym jest „akademickie poszerzanie wiedzy”.

źródło: II LO Racibórz, oprac. żet